Хвороба Путіна, Навальний, Зеленський, Дудь. Інтерв'ю Гордона із Солов'єм. Трансляція G

Інтерв'ю із Солов'єм записали за допомогою Skype
Фото: Московская правозащитная группа / Facebook

На YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийшло інтерв'ю з російським політичним аналітиком, доктором історичних наук, професором Валерієм Солов'єм. Програму записали за допомогою Skype. Під час інтерв'ю Соловей говорив про війну між Росією та Україною, анексію Криму, ситуацію в Росії та Білорусі, взаємини президента РФ Володимира Путіна з лідерами інших країн, зокрема із президентом України Володимиром Зеленським, отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, затримання найманців російської приватної військової компанії "Вагнер" у Білорусі, російського журналіста Юрія Дудя і майбутнього наступника Путіна.

Соловей народився 1960 року в Україні – у місті Щастя Луганської області. Після школи переїхав до Москви, де закінчив історичний факультет Московського державного університету імені М.В. Ломоносова. Навчався в аспірантурі Інституту історії СРСР Академії наук СРСР (нині – Інститут російської історії РАН). 1987 року захистив кандидатську дисертацію, а 2005-го  докторську.

У різні роки працював у Російській академії наук, "Горбачов-Фонді", був колумністом у газетах і ведучим на телебаченні.

11 років пропрацював у Московському державному інституті міжнародних відносин, де очолював кафедру зв'язків із громадськістю. 2019-го покинув виш "із політичних причин". "Зокрема, мене звинувачували в тому, що я веду підривну діяльність, займаюся антидержавною пропагандою і підриваю політичну стабільність", – сказав Соловей "Русской службе BBC" після звільнення.

У вересні 2020 року він оголосив про початок політичної кар'єри.

Соловей автор і співавтор семи книг і понад 70 наукових статей із російської історії та політики. Остання книга "Революtion! Основи революційної боротьби в сучасну епоху" – вийшла 2016 року. Політолог часто з'являється як коментатор у незалежних російських ЗМІ.

Деякі аналітики звинувачують Солов'я у співпраці з російськими спецслужбами. Він ці підозри відкидає.

В Україні Солов'я занесли в базу сайта "Миротворець" за "маніпулювання суспільно значущою інформацією" і "заперечення російської агресії".