Мафія, відкушений палець, підступні мавпи, Нікулін. Інтерв'ю Гордона з дресирувальницею хижих тварин Шевченко. Трансляція G

Шевченко виступала в цирку до 62 років
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

На YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийшло інтерв'ю з радянською та українською артисткою цирку, народною артисткою СРСР і народною артисткою України Людмилою Шевченко.

Інтерв'ю засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона із Шевченко тривало дві з половиною години.

Під час запису програми артистка розповіла, як стала повітряною гімнасткою і дресирувальницею хижих тварин, про знайомство з чоловіком, улюблених вихованців і травми під час виступів (зокрема, про те, як чоловікові левиця прокусила стегно, а ведмідь їй відірвав палець), про те, із якими тваринами було найскладніше працювати, про знайомство із зірками радянського цирку, зокрема з Михайлом Румянцевим і Юрієм Нікуліним, про виступи до 62 років, хворобу і смерть чоловіка, а також про проблеми українського цирку.

Шевченко народилася 1945 року в Чувашії. Юність провела у Львові. 1966 року закінчила Московське училище циркового та естрадного мистецтва за спеціальністю "повітряна гімнастика", а 1985 року – ДІТМ за фахом "режисер цирку і театру".

У 1966–1973 роках працювала артисткою-дресирувальницею, повітряною гімнасткою і акробаткою в "Союздержцирку". Виступала в парі з чоловіком, відомим дресирувальником Володимиром Шевченком, вони переважно дресирували тигрів і левів. Серед найвідоміших номерів подружжя – "Леви і левиці", "Левиці та тигри", "Тигри вершники на конях", "18 левів і тигрів в одній клітці" і "Серед хижаків".

1973 року Людмила та Володимир Шевченки переїхали до Києва, де працювали в Національному цирку України. Із 2007-го до 2012 року Володимир Шевченко був генеральним директором художнім керівником Національного цирку. Після його смерті 2012 року цирк очолила Людмила Шевченко (вона обіймала цю посаду до 2019 року).

Шевченко знімалася у фільмі "Розсмішіть клоуна" (1984), де зіграла дресирувальницю хижаків.