Міжнародний інвестор Avellana Gold заявив про спробу рейдерського захоплення активів компанії в Україні

Компанія працює в Україні понад три роки
Фото: avellanagold.com

Керівники підприємства, що займається розробленням поліметалевих руд на Закарпатті, написали листа президентові, міністру внутрішніх справ та іншим урядовцям зі скаргою на спроби рейдерів залякати співробітників і захопити проєкт із видобування копалин.

Компанія Avellana Gold, яка працює в Україні із 2016 року і займається розробленням поліметалевих руд на Закарпатті, заявила, що її активи намагаються захопити рейдери, повідомляють "Українські новини".

"Ми спрямували відкритий лист до пана президента, міністра внутрішніх справ та всіх високопосадовців України із проханням вжити всіх законних заходів, підтримати нашу гірничовидобувну інвестиційну компанію і зупинити спроби залякати наших працівників. За вашої підтримки ми серйозно налаштовані продовжувати інвестувати у проєкт, що в короткостроковій перспективі повністю забезпечить промислові потреби української економіки у виробництві деяких промислових та дорогоцінних металів", – ідеться в заяві Avellana Gold, підписаній генеральним директором компанії Браяном Севеджем.

У компанії звертають увагу на те, що за останній рік вона побудувала нову фабрику в селі Мужієво, там уже працюють 15 фахівців, які готують пілотний запуск у другій половині червня 2019 року.

"Наші інвестиції створили привабливий актив, чого до нас у регіоні не було досягнуто за 17 років. Протягом цього періоду ми суворо дотримувалися всіх законів України і боролися з багатьма спробами протидій і намаганнями підштовхнути нас до перемовин із групами людей, що називали себе "інвесторами". Однак нещодавні новини змусили мене просити уваги та допомоги для захисту від фізичної загрози нашим місцевим директорам та персоналу", – пише керівник компанії.

Він заявив, що тиск на Avellana Gold розпочався у травні цього року: особи, які є представниками  компанії BVI Cengart Financial Inc. – Олександр Маштепа, Дмитро Зайцев та Володимир Гуртовий, "відомі в Україні як фігуранти низки кримінальних справ", публічно заявили, що вони є інвесторами Мужіївського родовища, а також почали інформаційну атаку: пов'язували в повідомленнях Avellana Gold із представниками колишньої влади, зокрема з ексглавою МВС Віталієм Захарченком.

У травні, стверджують у компанії, комітет кредиторів під головуванням Дмитра Зайцева ухвалив незаконне рішення про введення процедури санації ТОВ "Закарпатполіметали" та залучення нібито нового іноземного інвестора – компанії Gofer, засновником якої є Cengart Financial Inc., а директором – Олександр Маштепа.

Зайцева і Маштепу в Avellana Gold Ltd. називали також фігурантами справи про рейдерство універмагу "Україна".

"Також дії Cengart містять ознаки протидії законній господарській діяльності ЗАТ "Карпатська рудна компанія", 100% дочірньої компанії Avellana Gold Ltd.", – зазначив Севедж.

Він вважає, що діяльності Gofer може сприяти низка працівників дочірніх підприємств і урядовців Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

1 червня на територію побудованої фабрики Avellana Gold Ltd. у селі Мужієво намагалася потрапити група невстановлених осіб, вони погрожували співробітникам компанії та сільському голові Мужієва фізичною розправою, ідеться в листі. Про цей інцидент представники фірми повідомили в поліцію Берегового.

У документі глава підприємства згадує також місцевого депутата Чаба Пейтера, активіста партії "КМКС Партія угорців України", який, за даними Севеджа, намагався налаштувати частину угорського населення села проти екологічного проєкту інвестора – усунення наслідків від діяльності попереднього користувача надрами, визнаного банкрутом ТОВ "Закарпатполіметали".