У Vodafone Україна заявили, що технічно готові до впровадження 4G G

У Vodafone Україна зазначили, що 4G-мережі будуватимуть у великих містах, оскільки там сконцентрований трафік
Фото: Vodafone Ukraine / Facebook

Під час будівництва 3G-мережі Vodafone Україна встановлює обладнання, яке підтримує стандарт 4G, але смартфони з підтримкою LTE є тільки у 10% українців, повідомила в коментарі інтернет-виданню "ГОРДОН" керівник прес-служби компанії Вікторія Рубан.

У Vodafone Україна технічно готові до впровадження мобільного зв'язку стандарту 4G, повідомила керівник прес-служби компанії Вікторія Рубан у коментарі інтернет-виданню "ГОРДОН".

"Технічно ми готові до впровадження 4G. Уже зараз, під час будівництва 3G-мережі, ми встановлюємо базові станції нового покоління. Це так зване 4G-ready обладнання, яке підтримує стандарт 4G. Однак далеко не все залежить від технічних питань. Є економічні фактори, такі, як купівельна спроможність людей, готовність платити за більш технологічно просунуті, а, значить, і дорожчі послуги, відсоток смартфонів, які можуть підтримувати 4G. Зараз смартфони з підтримкою LTE є у 10% українців. Тобто, припустімо, якби завтра в Україні з'явилися 4G-послуги, ними змогли б скористатися лише 10% абонентів", – зазначила вона.

Рубан підкреслила, що 3G – це технологія для масового ринку, тому оператори будують національне покриття за цією технологією мобільного зв'язку.

"4G – це технологія для передавання великих обсягів даних, тому ніхто у світі суцільного покриття 4G не будує. 4G – це технологія для “інтернету речей“, для обслуговування величезної кількості під'єднаних пристроїв, які генерують багато трафіку. Тому 4G-мережі будуватимуть там, де буде сконцентровано трафік, у великих містах, густонаселених територіях. На інших територіях буде цілком достатньо ємності 3G", – додала керівник прес-служби компанії.

Вона зазначила, що швидкість будівництва 4G – це питання не часу, а грошей, а також інвестицій та їх окупності.

Рубан підкреслила, що є певна сума грошей, яку оператор може витратити на впровадження нової технології з урахуванням ситуації на ринку.

"Що більше грошей буде витрачено на ліцензії, то менше піде на будівництво мережі. І то довше її будуватимуть", – додала вона.

У липні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав указ про впровадження 4G. Згідно з документом, зв'язок 4G має запрацювати в Україні у 2017 році.

Сьогодні Кабмін дав старт впровадженню зв'язку 4G в Україні. Голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, Олександр Животовський зазначив, що в Україні є п'ять діапазонів, у яких 4G може бути введено.