"Укрзалізниця" повністю забезпечує потреби АПК в експортних і внутрішніх перевезеннях – директор "Укрзалізниці" з фінансів

"Укрзалізниця" з початку 2018 року суттєво наростила парк зерновозів, заявив Рязанцев
Фото: uz.ua

За словами директора ПАТ "Укрзалізниця" з економіки та фінансів Андрія Рязанцева, компанія "піддається необґрунтованим нападкам тих, хто прагне повернення до сірих, непрозорих схем".

"Укрзалізниця" задовольняє потреби агропромислового комплексу (АПК) у перевезеннях, тоді як показна турбота політиків свідчить про наближення виборів. Про це йдеться в заяві директора з економіки та фінансів ПАТ "Укрзалізниця" Андрія Рязанцева, опублікованій 17 жовтня на сайті підприємства.

"Укрзалізниця" цілком забезпечує потреби АПК в експортних та внутрішніх перевезеннях продукції, із початку 2018 року суттєво наростила парк зерновозів та запропонувала ринку ефективну логістичну модель за кращими світовими стандартами", – підкреслив він.

За словами Рязанцева, компанія "піддається необґрунтованим нападкам тих, хто хоче повернення до сірих, непрозорих схема, коли за рахунок невиправдано дешевих послуг "Укрзалізниці" з перевезень, зокрема зернової продукції, зароблялися надприбутки, котрі осідали у приватних кишенях і не спрямовувалися на оновлення рухомого складу та інфраструктури".

"При тих, хто сьогодні огульно критикує "Укрзалізницю" з високих трибун, із 1993-го до 2017 року в Україні не було збудовано жодного зерновоза. Натомість ми створили такі умови, коли бізнесу стало вигідно інвестувати в рухомий склад. Зокрема за рахунок проведеної "Укрзалізницею" дерегуляції вагонної складової тарифу лише цього року приватний парк зерновозів поповнився на 1800 одиниць. Сьогодні він становить 9273 зерновози, тоді як парк "Укрзалізниці" налічує 11 636 зерновозів", – додав Рязанцев.

Він назвав дерегуляцію "ударом по корупційному ринку торгівлі вагонами "Укрзалізниці". "Наступним свідченням відкритості та прозорості "Укрзалізниці" стане визначення ринкової вартості перевезень на аукціонах системи "ProZorro.Продажі", що стартує у листопаді. Через цю систему визначатиметься об'єктивно ринкова ціна послуги з перевезення, тож усі розмови про адміністративні методи ціноутворення відійдуть у минуле", – підкреслив представник підприємства.

Рязанцев також запевнив, що менеджмент держпідприємства "зацікавлений у залученні до обговорення представників уряду, експертів, Антимонопольного комітету України, готовий до чергової дискусії в будь-якому форматі, у тому числі з народними депутатами з кола незаангажованих політиків".

Він закликав політиків і чиновників зосередитися на формуванні виваженої державної політики, зокрема на законодавчих кроках, які забезпечили б ефективну роботу аграрного та транспортного секторів.

Після підвищення "Укрзалізницею" тарифів на вантажні перевезення представники агропромислового комплексу заявляли про намір влаштувати страйк. 16 жовтня члени комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин повідомили про підготовку звернення до Кабміну, прем'єр-міністра та президента з проханням зупинити рішення про підвищення тарифів.