В адміністрації харківського торгового центру "Барабашово" заявили, що будуть боротися з розповсюджувачами фейків
За чотири місяці цього року у ЗМІ та соцмережах поширили приблизно 20 фейкових новин про роботу торгового центру, повідомили у прес-службі "Барабашово".
В адміністрації харківського торгового центру "Барабашово" заявили, що останнім часом у ЗМІ та соцмережах поширюють фейки про роботу підприємства, і пообіцяли боротися з провокаторами. Про це 24 травня на прес-конференції повідомили представники торгового центру й адвокати, пише "Главком".
За даними адміністрації, за чотири місяці цього року вийшло приблизно 20 неправдивих новин про торговий центр, і переважно їх ініціюють орендарі або колишні орендарі. За словами представників "Барабашово", ці групи нечисленні, і вони зацікавлені в дискредитації ТЦ.
"Кращий спосіб боротьби з брехунами, – заявили у прес-службі торгового центру, – це зробити їх відомими. Таким провокаторам ніхто не подасть руки".
Адвокат Дмитро Ткаченко розповів, що інформаційні атаки – це один з етапів рейдерських захоплень.
"Інформаційна атака направляється як на саме підприємство, так і на юридичну особу, на керівництво, на співробітників і на власників компанії. Таким чином завданням зловмисників є інформаційна дискредитація", – сказав він.
Закономірності в поширенні неправдивої інформації означають, що вкидання координують, уважають в адміністрації.
"Ми бачимо певні сюжетні лінії, які розвивають наші опоненти. І це дає нам право говорити про певну зрежисованість даного напрямку", – підкреслив керівник прес-служби "Барабашово" Сергій Зайцев.
Адвокат Іван Ліберман повідомив, що бачить перспективу для відкриття кримінальних проваджень проти розповсюджувачів неправдивої інформації, а їхні сторінки в соцмережах може бути заблоковано.
"Є всі підстави для відкриття цілого ряду кримінальних проваджень щодо величезної групи людей, які розбурхали населення міста Харкова, які перешкоджають вільному і нормальному життю міста, зокрема Київського району. Створюються несприятливі умови для того, щоб функціонували певні юридичні особи і щоб був нормальний спосіб життя", – заявив Ліберман.
У прес-службі "Барабашово" підкреслили, що частота фейків зросла у три-чотири рази і риторика таких публікацій змінилася: якщо раніше це були повідомлення переважно про господарську діяльність, то зараз з'явилося соціальне й політичне забарвлення, що може бути пов'язано з наближенням виборів.