Чи варто чекати обвалу гривні? Два сценарії розвитку подій
Нацбанк України знову знизив курс обміну. Бюджетна резолюція в період із 2018-го до 2020 року, яку затвердив український уряд, передбачає плавне зниження середньорічного курсу гривні порівняно з доларом США, до позначки 31 грн.
У цьому матеріалі свою експертну оцінку дали аналітики компанії ГК Телетрейд.
Аналітик ГК TeleTrade Сергій Шевчук розповів:
“Як показує історія курсоутворення гривні щодо долара, наша гривня восени починає слабшати. Основними причинами такої циклічності, по-перше, є те, що населення починає активно купувати долари, які вони витратили в сезон відпусток, для того щоб відновити валютний сімейний бюджет. По-друге, уряд починає готуватися до опалювального сезону й активно закуповує сировину за долари.
Ці два чинники стимулюють активність попиту на іноземну валюту, і, звичайно, вона починає дорожчати. Крім того, за три роки (2014, 2015 і 2016 рр.), коли настає вересень, долар росте порівняно із гривнею на тлі першої хвилі попиту в середньому на три гривні – це зростання часто триває до жовтня, після чого хвиля зростання трохи спадає і до кінця року поновлюється. Через ці причини я прогнозую до кінця року ослаблення гривні порівняно з доларом США до рівня 29,00 грн за долар".
Його колега аналітик ГК TeleTrade Богдан Терзі налаштований песимістичніше і вважає, що гривня може впасти ще більше незабаром:
“Історично склалося так, що рух ціни гривні завжди повторюється за рухом російського рубля. Високий рівень кореляції цих валютних пар спричинений сильним взаємозв'язком між економіками України та Росії, і це факт. Становище російського рубля на міжнародному фінансовому ринку зараз хитке, а саме його ослаблення порівняно з доларом США на тлі того, що уряду РФ необхідно погасити заборгованості щодо ОФП.
За моїми прогнозами, гривню чекає та сама доля – вона рухатиметься вниз разом із рублем. Я чекатиму гривню на тесті максимуму 35 гривень за долар США у гіршому випадку цього року, у кращому – наступного".