Власник компанії "Укрдонінвест" вимагає від в.о. голови Фонду держмайна спростувати недостовірну інформацію
Компанія "Укрдонінвест" вимагає спростування слів в.о. голови Фонду держмайна Віталія Трубарова про неготовність Віталія Кропачова придбати акції ПАТ "Центренерго" на момент участі в конкурсі із приватизації підприємства, а також про нібито наявність "корупційних механізмів" під час постачання вугілля з підприємств "Укрдонінвесту" на "Центренерго".
Компанія "Укрдонінвест" бізнесмена Віталія Кропачова звернулася до Фонду держмайна з вимогою спростувати недостовірну інформацію, яку в.о. голови фонду Віталій Трубаров озвучив в інтерв'ю агентству "РБК-Україна", опублікованому 5 вересня. Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на заяву пресслужби "Укрдонінвесту".
Зокрема, компанія вимагає спростування слів про неготовність Кропачова придбати акції ПАТ "Центренерго" на момент участі в конкурсі на приватизацію підприємства, а також про нібито наявні "корупційні механізми" під час постачання вугілля з підприємств "Укрдонінвесту" на "Центренерго".
"Трубаров робить гучні заяви, які не може підтвердити документально. [...] Твердження не містять під собою жодних доказів і є дезінформацією суспільства щодо реального стану речей. Крім цього, ця недостовірна інформація завдає шкоди бізнес-репутації ТОВ "Укрдонінвест" і ганьбить ім'я Віталія Кропачова", – ідеться в заяві.
Слова Трубарова пресслужба "Укрдонінвесту" назвала "вільною інтерпретацією подій і помилковим твердженням із метою свідомого маніпулювання думкою громадськості та дискредитації бізнес-структур Кропачова".
"Ми звертаємося до в.о. голови Фонду держмайна України та порталу "РБК-Україна" з вимогою про визнання поширеної інформації недостовірною та такою, що не відповідає дійсності. У разі відмови ми звернемося до суду з позовом", – ідеться у вимозі.
"Центренерго" – одна з найбільших енергогенерувальних держкомпаній України. До складу компанії входить три теплові електростанції (Вуглегірська, Зміївська та Трипільська ТЕС) сумарною потужністю 7660 МВт (приблизно 14% від загальноукраїнського показника).
7 березня 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи – об'єкти великої та малої приватизації. Перші має бути продано на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
10 травня уряд затвердив список великих підприємств для приватизації у 2018 році, до нього, зокрема, увійшло і "Центренерго". 24 жовтня Кабмін опублікував умови приватизації "Центренерго". Конкурс із продажу мав відбутися 13 грудня минулого року, але його скасували за кілька днів до призначеної дати.
У травні 2019-го комітет кредиторів компанії "Центренерго" оголосив про початок процедури санації підприємства.