Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявив про конфлікт з екс-власниками банку "Надра" братами Сегалями
У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб України повідомили, що екс-власники банку "Надра" Ілля та Вадим Сегалі намагаються отримати майно Новокаховської фабрики з перероблення сої, завдяки продажу якої фонд збирався розрахуватися з кредиторами визнаного неплатоспроможним банку.
Колишні власники визнаного неплатоспроможним банку "Надра", брати Ілля та Вадим Сегалі, намагаються повернути собі заставне майно, гроші від продажу якого мають піти на виплату боргів фінансової установи, повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Заяву фонд опублікував на своєму сайті 23 травня 2018 року.
"Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розцінює як тиск дії представників позичальників-інсайдерів ПАТ "КБ "Надра", які замість того, щоб виконувати у повній мірі свої зобов'язання перед банком та повертати кредити, намагаються тиснути на уповноважену особу фонду, використовуючи в тому числі у своїх цілях правоохоронні органи та народних депутатів", – ідеться в прес-релізі.
"У 2008 році ПАТ "КБ "Надра" видало кредит у сумі $25 млн компанії, що належала офшорним фірмам, що входили до бізнес-групи Іллі та Вадима Сегалів, для будівництва підприємства з переробки сої. Із метою уникнення зобов'язань перед банком компанія-позичальник почала реорганізацію, змінила форму власності та переписала адресу нерухомого майна, переданого в заставу ПАТ "КБ "Надра", – стверджують у ФГВФО.
"Як наслідок таких недобросовісних дій перед банком виникла загроза втрати заставного майна як джерела погашення кредиту. Попри це у 2009–2014 роках банку вдалося в судовому порядку задовольнити частину своїх вимог, у тому числі повернути частину виданих кредитних коштів за рахунок узяття на баланс заставленого майна – новозбудованого цілісно-майнового комплексу – заводу з переробки сої, що розташовується в місті Нова Каховка, вулиця Індустріальна (Херсонська область)", – зазначають у фонді.
Після визнання банку неплатоспроможним у лютому 2015 року колишні акціонери фінустанови вирішили повернути цей актив у свою сферу впливу, ідеться в заяві.
"Пов'язана з братами Сегалями компанія "Весдікс Інвестмент Лімітед" ініціювала низку судових процесів щодо скасування вже прийнятих судових рішень про визнання права власності на комплекс заводу за банком. У результаті станом на травень 2018 року зазначене нерухоме майно повернуто у власність позичальника, паралельно – введено процедуру санації боржника", – повідомляє ФГВФО.
У реєстрі кредиторів вимоги ПАТ "КБ "Надра" встановлено на рівні 45,7 млн грн, що майже втричі менше від наявної суми балансової заборгованості, яка на початок травня сягнула 124,8 млн грн, підкреслює фонд.
"Сьогодні в рамках санації компанії-позичальника арбітражний керуючий, тиснучи на уповноважену особу фонду, намагається примусити банк в обхід визначеної законодавством та нормативними актами фонду процедури продажу активів неплатоспроможних банків, без відкритих онлайн-аукціонів та публічних торгів переуступити права вимоги за кредитом на користь ТОВ "Весдікс Інвестмент Лімітед" за ціною в 45,7 млн грн", – стверджують у Фонді гарантування вкладів.
ФГВФО в березні цього року заявляв, що 98% кредитів юридичних осіб, виданих до 2009 року ПАТ "КБ "Надра" (в період, коли акціонерами банку були брати Сегалі, а головою правління Ігор Гіленко), є інсайдерськими і стали інструментом виведення з банку майже 8 млрд грн.
Вкладники банку отримали 3,7 млрд грн коштом гарантованої суми відшкодування, а загальна сума прийнятих вимог кредиторів банку перевищує 25 млрд грн, із яких на сьогодні задоволено вимоги на суму 1,3 млрд грн, повідомили у фонді.