Розвиток "зеленої" енергетики гальмується через 35 млрд боргу перед інвесторами – експерт

Швидкість розбудови розподіленої енергетики залежить від урегулювання проблеми боргів перед інвесторами – експерт
Фото: depositphotos.com

Україні для швидкої розбудови розподіленої енергетики потрібно якнайшвидше розпочати врегулювання проблеми боргів перед інвесторами в "зелену" енергетику, які перевищують 34 млрд грн. Про це заявив hromadske експерт із питань енергетики, голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики Станіслав Ігнатьєв.

"На сьогодні перед бізнесом існує заборгованість майже 34,5 млрд грн від державного підприємства "Гарантований покупець" за видану в мережу електричну енергію. Тому в бізнесу є велика недовіра до держави щодо впровадження проєктів розподіленої генерації", – сказав він.

За його словами, це є головною причиною того, що приватний бізнес не поспішає будувати розподілену генерацію. Він зазначив, що внаслідок такої політики приватний бізнес зосереджується на будівництві енергопотужностей для забезпечення власного споживання, що не впливає на посилення енергосистеми загалом.

"Бізнес будує власні стратегії самозабезпечення, тобто це електростанції, які не під'єднані до мереж", – пояснив Ігнатьєв.

Контекст:

Заборгованість НЕК "Укренерго" за компенсацію послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел ("зелений" тариф) перед держпідприємством "Гарантований покупець" перевищила 30 млрд грн.

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунального господарства ініціює створення робочої групи, яка буде займатися пошуком можливостей щодо врегулювання боргової кризи на ринку електроенергії України. Про це 14 листопада 2024 року заявив голова комісії Андрій Герус на засіданні щодо проблем заборгованості ДП "Гарантований покупець".