Адвокати можуть подавати окремі позови до ЄСПЛ щодо кожного із захоплених Росією моряків – Мін'юст
Окремі позови до Європейського суду з прав людини щодо захоплених Росією українських моряків не суперечитимуть міждержавній заяві, поданій Україною, заявив заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.
Адвокати можуть окремо подавати позови до Європейського суду з прав людини щодо кожного із захоплених Росією українських моряків. Про це в коментарі "РБК-Україна" 30 грудня заявив заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.
"Вони вирішують, чи окремо звертатися, чи ні. Держава буде представляти свою частину, яка стосується незаконного утримання військовополонених у режимі злочинців, а також узагалі щодо невиконання Женевської конвенції Росією. А заявники будуть іти по кожному окремо, наскільки я розумію, в цьому немає ніякої проблеми", – сказав Ліщина.
Він зазначив, що окремі позови не суперечитимуть міждержавній заяві, поданій Україною.
"Ми вимагаємо того ж самого. Заявники можуть подавати окремі заяви, можуть пояснювати їх окремі ситуації, в яких вони опинилися. Можливо, будуть якісь додаткові обставини, які не стосуються загальнодержавної заяви", – сказав заступник міністра юстиції.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконний перетин кордону) Кримінального кодексу Росії.
27 грудня адвокат Микола Полозов повідомив, що всі захоплені РФ українські моряки оголосили себе військовополоненими.
Ліщина повідомляв, що Україна подасть у ЄСПЛ міждержавну заяву, і, якщо рішення буде на користь України, формою його виконання має стати звільнення моряків.