Apple проведе аудит із позначення спірних територій після інциденту з Кримом
Американська компанія Apple ураховуватиме міжнародне право, відповідні закони США та інші внутрішні закони, перш ніж ухвалювати рішення про маркування спірних територій на картах.
У компанії Apple заявили, що проведуть аудит своєї політики щодо спірних територій після того, як анексовані Крим і Севастополь було названо російськими в додатках "Карти та погода" для користувачів у РФ. Про це в коментарі Reuters заявила прессекретарка компанії Труді Мюллер.
Вона підкреслила, що Крим позначено російським у карті програми для погоди в телефонах з оперативною системою IOS тільки для Росії.
За словами Мюллер, компанія враховуватиме міжнародне право, а також відповідні закони США та інші внутрішні закони, перш ніж ухвалювати рішення про маркування на картах.
Apple внесе зміни, якщо того вимагатиме закон, додала представниця компанії.
За її словами, наразі компанія працює над тим, щоб у майбутньому коректно позначати спірні території.
Агентство пише, що в Apple змінили спосіб відображення місцеперебування у Криму у своєму програмному забезпеченні на знак поваги до російських політиків, які вимагали, щоб півострів називали частиною Росії.
Водночас для України кримські міста почали позначати без належності до тієї чи іншої держави.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко розкритикував Apple за позначення на її картах Криму як частини Росії.
Ексглава українського МЗС Павло Клімкін припустив, що українські користувачі могли б оголосити бойкот компанії.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. У зв'язку з анексією західні країни запровадили санкції стосовно Росії, які кілька разів продовжували і посилювали.
У січні 2015 року Apple заборонила продавати свою продукцію у Криму.
У серпні 2018 року через санкції Apple видалила з App Store додаток сервісу онлайн-бронювання "Суточно.ру". На Крим припадало 22,7% усіх бронювань, які зробили за допомогою ресурсу.