Черниш заявив, що Кабмін готує нову постанову про правила вивезення особистих речей із Криму
Міністерство з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб пропонує скасувати статус Криму як вільної економічної зони і спростити переміщення особистих речей через адмінкордон із півостровом, заявив глава відомства Вадим Черниш.
На найближчому засіданні Кабінет Міністрів України може розглянути постанову, яка спростить перевезення особистих речей через адміністративний кордон із Кримом. Про це в ефірі "Радіо Свобода" сказав міністр з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.
За словами Черниша, його відомство протягом року домагалося внесення змін до переліку товарів для особистого користування, які було дозволено вивозити з півострова.
"Постійно якесь відомство проти. Спочатку Мінфін, потім Мін'юст. Найголовніша зараз перепона – Державна фіскальна служба, яка категорично проти змін до постанови. Наша позиція така: це має бути врегульовано за окремою процедурою, не посилаючись на законодавство, яке регулює порядок перетину держкордону. Це не держордон, а просто адміністративна межа. Люди досі хочуть виїжджати з Криму", – повідомив міністр.
За його словами, спрощення порядку вивезення речей блокували деякі пункти закону про створення у Криму вільної економічної зони України.
"Ми розробили законопроект, пропонуємо зміни, щоб скасувати вільну економічну зону "Крим". Дехто говорить, що це не потрібно, треба залишити все так, як є. Законопроект внесли на розгляд усіх міністерств і відомств", – заявив Черниш.
27 вересня 2014 року набув чинності закон про створення в окупованому Криму вільної економічної зони України строком на 10 років. Ним запроваджували особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб.
16 грудня 2015 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення обмежити постачання товарів і послуг в окупований Росією Крим, а також із території півострова на материкову Україну.
Перший пункт постанови обмежував список дозволених до перевезення товарів 24 пунктами, серед них – пейджер, друкарська машинка, переносний телевізор тощо.
Правозахисники вимагали скасування цього пункту як дискримінаційного.
Апеляційний адміністративний суд Києва 14 червня 2017 року визнав незаконним і нечинним цей пункт постанови.