Чийгоз: РФ намагається продемонструвати, що в Криму діють українські "батальйони" – прибічники силового методу боротьби
ФСБ РФ хоче подати кримських татар як загрозу для європейської спільноти, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв'язень Кремля Ахтем Чийгоз.
Російські окупанти намагаються продемонструвати, що в Криму діють прихильники України – прибічники силового методу боротьби. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв'язень Кремля Ахтем Чийгоз, коментуючи заяву ФСБ РФ, що в Криму відбуваються обшуки у представників українського "націоналістичного батальйону".
"Заяви ФСБ про обшуки в українському "націоналістичному батальйоні" відрізняються від звичних справ, пов'язаних із релігією, екстремізмом тощо. Вони намагаються подати кримських татар як загрозу для європейської спільноти. Свого часу Москва аналогічно діяла на Кавказі. Тобто тепер будуть вішати на кримських татар ярлики екстремістів і терористів. Так РФ намагається продемонструвати, що в Криму діють українські "батальйони" – прибічники силового методу боротьби", – зазначив Чийгоз.
Він підкреслив, що на місце обшуків у Криму виїхали адвокати.
"Окуповані території відрізняються тим, що тиск і репресії там поступово стають звичною справою. Обшуки й випадки тиску просто перетворюються на статистику. Але насправді за кожним таким епізодом стоять людські життя, зруйновані долі людей. Хочеться, щоб міжнародна спільнота усвідомила – людські долі дорожчі за економічні інтереси деяких країн. Незважаючи на всі репресії, люди не соромляться і не бояться ділитися інформацією про події на півострові. Ми постійно на зв'язку з Кримом, знаємо, що на місце обшуків виїхали адвокати, відстежуємо ці випадки", – резюмував Чийгоз.
Видання "Крим.Реалії" повідомляло, що сьогодні в Сімферополі в мікрорайоні компактного проживання кримських татар Фонтани в будинку на вулиці Емель відбувається обшук у помешканні, де проживає сім'я з дітьми. Він почався приблизно о 6.00.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.