Член української делегації в Парижі Резніков пояснив відсутність Криму на порядку денному

Резніков: Сьогодні пріоритети, на мій погляд, – життя людей
Фото: lb.ua

За словами члена української делегації на саміті в Парижі Олексія Резнікова, щоразу, коли представники Росії чують на переговорах слово "Крим", вони "підводяться і йдуть".

На саміті, що відбувся 9 грудня в Парижі, Криму не обговорювали, оскільки нормандський формат від початку було присвячено війні на Донбасі. Про це член української делегації на переговорах, юрист Олексій Резніков повідомив LB.ua в інтерв'ю, яке було опубліковано 13 грудня.

"Нормандський формат від початку було націлено на просування в питаннях урегулювання конфлікту на Донбасі. Ще у 2014 році лідери "Четвірки" заклали певний порядок. І тристороння контактна група в Мінську не обговорює Крим. Вона говорить тільки про Донбас. Нам це не подобається. Але щойно лунає слово "Крим", вони (росіяни. – "ГОРДОН") підводяться і йдуть", – сказав він.

За словами юриста, якби він поставив себе на місце головного переговірника країни, тобто президента України Володимира Зеленського, зважав би на пріоритети.

"Сьогодні пріоритети, на мій погляд, – життя людей. На Донбасі люди гинуть, у Криму – ні", – зазначив Резніков.

Він підкреслив, що на саміті в Парижі згадували політв'язнів, які перебувають у Криму.

"Їхню долю обговорювали на зустрічі, коли йшлося про обмін. Володимир Зеленський озвучив чітко, що він має на увазі, – це політичні в'язні на трьох територіях: на Донбасі, у не підконтрольному Україні Криму й у РФ", – пояснив Резніков.

Росія анексувала Крим після силової блокади військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Він тривав приблизно вісім годин. У межах саміту лідери держав провели двосторонні переговори, зокрема відбулася зустріч Зеленського та президента РФ Володимира Путіна. Сторони домовилися до кінця року погодити повне припинення вогню та обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх", обговорили розширення мандата спостережної місії ОБСЄ та анонсували новий саміт "Нормандської четвірки" за чотири місяці.