Чубаров про вирок у справі "Хізб ут-Тахрір": Усе обвинувачення – через трьох "секретних" свідків. Це – Росія...
У Росії будь-яку групу, яка не згодна з владою, відразу називають екстремістами, зазначив нардеп від Блоку Петра Порошенка, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Так він прокоментував ухвалення вироку фігурантам справи "Хізб ут-Тахрір" Енверу Мамутову, Руслану Абільтарову, Ремзі Меметову і Зеврі Абсеїтову.
Ухвалений російським судом вирок чотирьом фігурантам бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір" є показовим для поведінки Росії на окупованому півострові. Таку думку нардеп від Блоку Петра Порошенка, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив в інтерв'ю телеканалу "Прямий".
"Трьом хлопцям дали по дев'ять років. Усе обвинувачення – через трьох свідків утаємничених, "секретних", як вони кажуть. Усе, ось це Росія. Щоб ви просто розуміли. Але чому вони так роблять?... Що це мусульмани? Для того щоб уникнути тиску міжнародної спільноти про те, що Російська Федерація там цілеспрямовано репресує кримських татар і українців", – сказав він.
За словами Чубарова, росіяни спеціально акцентують увагу на тому, що це мусульмани.
"Щоб був цей стереотип, який є на Заході після відомих вибухів у Парижі і Брюсселі", – уважає голова Меджлісу
Він підкреслив, що "росіяни у себе на своїй землі будь-яку групу людей, які не погоджуються з владою, одразу називають екстремістами".
24 грудня Сєвєро-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Енвера Мамутова до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Руслана Абільтарова, Ремзі Меметова і Зеврі Абсеїтова – до дев'яти років колонії суворого режиму.
Вони перебували під вартою з травня 2016 року за підозрою в участі в організації "Хізб ут-Тахрір" у Криму.
"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, яка закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено.
У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.