Денісова: Росія відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ щодо захоплених українських моряків

Денісова підкреслила, що РФ не виконує ні свого, ні міжнародного законодавства
Фото: Людмила Денісова / Facebook

Україні потрібно домагатися, щоб РФ визнала захоплених у районі Керченської протоки українських моряків військовополоненими, наголосила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Росія відмовилася виконувати рішення Європейського суду з прав людини щодо надання належної медичної допомоги захопленим у районі Керченської протоки українським морякам. Про це 10 січня в Одесі розповіла журналістам уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова після зустрічі представників влади з родичами 24 українських військовополонених моряків, повідомляє УНІАН.

"РФ відмовилася виконати рішення ЄСПЛ... Вони просто написали на сайті ФСБ, що все добре", – зазначила Денісова.

Омбудсмен підкреслила, що РФ не виконує ні свого, ні міжнародного законодавства.

"Нам про це треба говорити щодня, щоб вони визнали наших моряків військовополоненими і діяли згідно з Женевською конвенцією та іншими міжнародними конвенціями у цьому питанні", – додала Денісова.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили до лікарні слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими.

4 грудня ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити лікування захоплених українських моряків і повідомити про умови їх утримання.

11 грудня мін'юст РФ повідомив ЄСПЛ, що в моряків немає скарг, підкресливши, що ситуація – на постійному контролі російських уповноважених із прав людини.