Денісова: Українець Панов у російській в'язниці скаржиться на погіршення зору, постійний головний біль, проблеми із зубами
Політв'язню українцю Євгенові Панову не надають вчасно медичної допомоги, повідомила українська омбудсменка Людмила Денісова.
Адвокат, який відвідував у російській в'язниці утримуваного там українця Євгена Панова, "вражений" станом його здоров'я. Про це у Facebook 26 червня повідомила українська омбудсменка Людмила Денісова.
"Євген скаржиться на погіршення зору, постійний головний біль, проблеми із зубами. Медична допомога вчасно не надається. Харчується Євген із проміжками в 15 годин. Тривале перебування в стані голоду створює додаткові ризики для здоров'я", – написала Денісова.
Вона зазначила, що українець опинився в інформаційній ізоляції – він не отримує періодики.
Денісова звернулася до російської омбудсменки Тетяни Москалькової з вимогою забезпечити дотримання прав Панова і надати йому допомогу офтальмолога, стоматолога, окуліста та невролога.
Брат Панова журналіст Ігор Котелянець повідомив у Facebook, що в українця "дуже дивний розпорядок дня".
"Дуже дивний розпорядок дня. Сніданок о 7.00, обід о 10.00, вечеря о 16.00. Відбій – о 22.00. По-дебільному. Як і, напевно, майже все в цій системі. Лікарів потребує. Треба стоматолог – згнив передній зуб. Потрібен офтальмолог, окуліст і невролог. Коли бачить яскраве світло – дуже болить голова. І взагалі дуже впав зір. Допомогу не надають", – написав він.
За словами Котелянця, Панов у колонії не працює.
"Робити вклад в економіку РФ не збирається. Співробітники колонії змушують ходити всіх стройовим кроком, але теж не виконує. Великих репресій і тиску (окрім ненадання медичної допомоги), каже, нема. Усі знають, хто він, яка увага до неї прикута і з цієї причини не хочуть мати проблем. Дуже хоче українських цигарок ("Прилуки", "Прима люкс") та українських цукерок", – повідомив брат ув'язненого.
Котелянець також розповів, що до Панова приходили співробітники Федеральної служби безпеки РФ.
"Навішали лапші, що всі в'язні зобов'язані проходити поліграф. Посадили, почали ставити питання про політику, після яких Женя відмовився від спілкування, встав і вийшов. Недоспецагенти не стали примушувати, втекли. Бо знають, що незаконно. Думали, усі будуть тремтіти від одного їхнього погляду", – зазначив він.
Журналіст закликав писати Панову листи.
10 серпня 2016 року ФСБ Росії заявила про запобігання терактам в окупованому Криму, які нібито підготувала українська розвідка, і про загибель двох російських військовослужбовців. Тодішній президент України Петро Порошенко назвав обвинувачення ФСБ РФ "цинічними і безглуздими фантазіями".
Пізніше з'ясували, що в межах справи так званих кримських диверсантів було затримано трьох українських громадян: Андрія Захтея, Редвана Сулейманова і колишнього учасника АТО, ексбійця 37-го окремого мотопіхотного батальйону ЗСУ, волонтера Панова. Їх заарештували.
13 липня 2018 року Панова засудили до восьми років колонії суворого режиму. 25 жовтня українця доправили в Москву на засідання апеляційного суду. Прокурор вимагав збільшити Панову строк ув'язнення до 10,5 року, але суд залишив попередній вирок без зміни.
5 грудня мати Панова повідомляла, що її сина етапували з Москви до Сімферополя.
6 грудня його адвокат Ольга Дінзе заявила, що політв'язня знову відправили з Криму до РФ.
7 лютого Котелянець повідомив, що Панова перевезли в 6-ту колонію Омська.