До справи українських моряків долучили резолюцію ПАРЄ, яка визнає їх військовополоненими – Полозов
На попередніх засіданнях суду у справі 24 членів екіпажів українських військових кораблів, захоплених росіянами в Чорному морі, обвинувачення спиралося на те, що адвокати не надають жодних доказів того, що моряки є військовополоненими. На сьогоднішніх засіданнях захист українців надав відповідну доповідь верховного комісара ООН із прав людини, розповів координатор адвокатів моряків Микола Полозов.
Лефортовський суд Москви долучив до справи українських моряків, захоплених у Керченській протоці, резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи, яка визнає моряків військовополоненими. Про це 17 квітня "Громадському" повідомив координатор адвокатів моряків Микола Полозов.
"Під час засідань наші адвокати залучили резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи, а також доповідь управління Верховного комісара ООН із прав людини, у яких моряків визнано військовополоненими. Раніше суди посилалися на те, що жодних доказів, що військовополонені є військовополоненими, не надано, але ми виправили цю ситуацію, надали доповідь ООН", – сказав Полозов.
Він додав, що протягом триденного строку адвокати подадуть апеляційні скарги на рішення суду продовжити арешт морякам до кінця липня. Найімовірніше, їх розгляд відбудеться у травні.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили до лікарні слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Наразі всі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені мають перебувати під захистом Женевської конвенції.
15 квітня Полозов повідомив, що строк попереднього слідства у справі продовжено на три місяці.