Екс-міністр оборони Великобританії Феллон: Недостатньо просто продовжити санкції проти РФ. Треба їх розширити
Екс-міністр оборони Великобританії Майкл Феллон уважає, що російська агресія проти України в Чорному морі ще більше ставить під сумнів дієвість Будапештського меморандуму.
Після захоплення українських кораблів у Керченській протоці Україна запропонувала міжнародним партнерам та міжнародним організаціям узяти участь у новому поході в Азовське море, зараз це питання на розгляді. Про це заявив екс-міністр оборони Великобританії Майкл Феллон в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" 24 грудня.
"Європа має дати оцінку тому, що сталося в Керченській протоці, продовжити санкції чи розширити обмеження на більше коло осіб або секторів РФ. На мою думку, недостатньо просто продовжити санкції. Треба їх переглянути й розширити, щоб охопити більше росіян, які можуть бути причетними до цього", – зазначив він.
Міністр розповів, що у Великобританії хочуть збільшити кількість навчань і тренінгів для представників ВМС Збройних сил України. Також, на його думку, замість переговорів у нормандському форматі та форматі мінської групи потрібно повернутися до переговорів у межах Будапештського меморандуму, за яким США, Великобританія та Росія відповідають за територіальну цілісність України.
"Те, що відбувається в Азовському морі, ще більше підриває його і ставить під сумнів дієвість Будапештського меморандуму", – підкреслив Феллон.
25 листопада РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.
США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що затримані РФ українські моряки мають статус військовополонених, який передбачає особливу модель звільнення.