ЄСПЛ зареєстрував скаргу Семени
Захист кримського журналіста Миколи Семени звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на вирок російського суду. Семену засудили до умовного строку, йому заборонили займатися журналістською діяльністю.
Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував скаргу кримського журналіста Миколи Семени і його захисника, адвоката міжнародної правозахисної групи "Агора" Олександра Попкова на вирок "Залізничного районного суду Сімферополя", який засудив Семену на два з половиною року ув'язнення умовно із забороною займатися публічною діяльністю. Про це 24 вересня повідомила "Новая газета".
"Ми розраховуємо на справедливий, на відміну від російського, судовий розгляд. Ми вважаємо, що є всі підстави для визнання порушень ст. 10, 6 і 8 Європейської конвенції, тобто втручання в особисте життя під час прослуховування та обшуку, несправедливий судовий розгляд, коли суд задовольнився висновками експертів ФСБ і відкинув висновки фахівців захисту. І основне: порушення свободи слова, коли журналіста притягнули до кримінальної відповідальності за його працю, за його статті", – прокоментував Попков.
Скаргу Семени в ЄСПЛ розглядали п'ять місяців. Пріоритету їй суд не надав, незважаючи на відповідну резолюцію Європарламенту.
22 вересня 2017 року "Залізничний суд" окупованого Сімферополя засудив Семену до двох із половиною років умовно з випробувальним строком три роки за "заклики до порушення територіальної цілісності Росії". За версією обвинувачення, у статті "Блокада – необхідний перший крок до визволення Криму", опублікованій 2016 року, журналіст закликав до змінення кордонів РФ.
18 грудня 2017 року апеляційна інстанція пом'якшила вирок у частині додаткового покарання: строк заборони на публічну, зокрема журналістську діяльність, скорочено із трьох до двох років.
У 2016 році журналіста занесли до федерального переліку терористів і екстремістів РФ.