Євросоюз увів санкції проти трьох росіян і трьох російських компаній у зв'язку з постачанням турбін Siemens до Криму
До розширеного санкційного списку ЄС потрапив заступник міністра енергетики Росії Андрій Черезов.
Офіційний журнал Європейського союзу опублікував доповнення до списку осіб і компаній, які зазнали санкцій у зв'язку з анексією Криму. До нього увійшло три людини і три юридичні особи, причетні до постачання на півострів турбін німецької компанії Siemens.
"ЄС додав трьох російських громадян і три компанії, які брали участь у передаванні газових турбін у Крим, до санкційного списку дій, котрі підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України", – ідеться в повідомленні.
До списку додано заступника міністра енергетики Росії Андрія Черезова, який "несе відповідальність за ухвалення рішення про постачання до Криму турбін, які було призначено компанії "Технопромэкспорт", зазначили в ЄС.
Санкції введено також проти Євгена Грабчака, глави департаменту міненерго РФ, який відає проектами у сфері електроенергетики анексованого Криму.
Ще один росіянин, який потрапив під європейські санкції, – Сергій Топор-Гілка, генеральний директор ТОВ "Технопромэкспорт". Він безпосередньо вів переговори із Siemens про використання турбін на об'єктах у Краснодарському краї, а потім брав участь у відправленні німецького обладнання до Криму, ідеться в офіційному релізі ЄС.
Обмежувальні заходи введено щодо ТОВ і ВАТ "Технопромэкспорт", а також – щодо компанії "Интеравтоматика", яка займається монтажем устаткування на електростанціях окупованого Криму.
5 липня агентство Reuters із посиланням на анонімні джерела повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. Їх нібито призначено для використання на майбутній електростанції у цьому місті.
6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін до Криму, а наступного дня повідомила про створення робочої групи, яка займеться розслідуванням інциденту.
21 липня в Siemens заявили, що до Криму було незаконно переміщено чотири їхні газотурбінні установки, які влітку передали для електростанції в Тамані (Краснодарський край).
Компанія подала до суду позови у справі про постачання газових турбін до Криму. Вона також заявила, що ініціювала процес припинення ліцензійної угоди з російськими компаніями у сфері постачання обладнання для парогазових електростанцій.
24 липня Німеччина запропонувала розширити санкції проти Росії через турбіни Siemens.
Росія будує дві електростанції загальною потужністю 940 МВт в анексованому Криму, що має посилити енергонезалежність півострова. Увести одну з них в експлуатацію планували до кінця 2017 року. Однак будівництво було призупинене у зв'язку з тим, що Росія самостійно не виробляє газових турбін великої потужності.
Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектору Криму.