Клімкін: Переслідування "Кримської солідарності" схоже на методи сталінських часів
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що українська сторона порушить на засіданні Ради Безпеки ООН питання про переслідування в окупованому Криму представників громадської організації "Кримська солідарність".
Україна буде на всіх міжнародних майданчиках говорити про переслідування в Криму активістів, які дають відсіч російським окупантам. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter.
"Переслідування "Кримської солідарності" на українському півострові явно нагадує методи сталінських часів. На всіх міжнародних майданчиках ми будемо говорити про кожен випадок репресій проти активістів, які чинять опір окупантам", – написав він.
Клімкін зазначив, що 30 жовтня порушить питання щодо Криму на відкритому засіданні Радбезу ООН.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
В окупованому Криму на засідання громадської організації "Кримська солідарність" 27 жовтня прийшли російські силовики.
"Метою візиту, за їхніми словами, стало вручення постанови координатору "Кримської солідарності" Діляверу Меметову, а також адвокату Лілі Гемеджі про необхідність з'явитися в прокуратуру. Прихід співробітників супроводжувався відеофіксацією, незважаючи на незаконність цієї дії", – повідомили в громадській організації.