Кравчук про ідею продавати воду у Крим: Ми все купуємо в Росії і часто переплачуємо. Час доброї волі минув
У відповідь на запитання журналіста В'ячеслава Піховшека, чи могла б українська влада виявити добру волю й почати постачання води на півострів, що потребує її, перший президент України Леонід Кравчук відповів, що РФ законодавчо приєднала до себе півострів, тому часи "доброї волі" у відносинах із нею для України вже в минулому.
Перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканала NewsОne 11 лютого заявив, що Україна не може виявити добру волю в питанні постачання води на анексований РФ півострів.
У відповідь на запитання журналіста В'ячеслава Піховшека, чи могла б українська влада виявити добру волю й почати постачання води на півострів, що потребує її, експрезидент відповів, що РФ законодавчо приєднала до себе Крим, тому часи "доброї волі" у відносинах із нею для України вже в минулому.
"Ми все купуємо в Росії. І часто переплачуємо. Якщо домовляться купувати та платити і за газ, і за воду як належить. Нічого не падає нам із неба, ми все робимо своїми руками. Можна й потрібно було б розглянути це питання... Час доброї волі, коли у світі існує інша система відносин, минув", – додав перший президент України.
Україна забезпечувала через Північно-Кримський канал до 85% потреб Криму в прісній воді. Після анексії Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив постачання води на півострів. У квітні 2017 року кримська влада запевняла, що їй вдалося повністю подолати цю проблему, але, як повідомляли експерти виданню "Крим.Реалії", ця інформація не відповідає дійсності. За даними ЗМІ, у Криму поки не знайшли альтернативи постачанню дніпровської води, крім масштабного викачування підземних вод.
У серпні 2018 року після викидів в атмосферу в районі заводу "Кримський титан" окупаційна влада зв'язалася з керівництвом Херсонської області та попросила воду нібито для покриття кислотонакопичувача заводу. Українська влада перевірила версію про кислотонакопичувач і з'ясувала, що він не є джерелом викидів. Води Криму не дали.
У червні 2019 року експостпред президента України в АРК Борис Бабін заявив, що окупанти пропонували хабарі за відновлення водопостачання у Крим.
У вересні начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко говорив, що постачати воду з материкової України у Крим технічно неможливо.
Голова бюджетного комітету Верховної Ради нардеп від "Слуги народу" Юрій Арістов заявив, що українська влада розглядала ідею продавати воду в анексований Росією Крим. Про це він розповів журналістам програми "Схеми: корупція в деталях", що вийшла в ефір 30 січня 2020 року.
5 лютого представник президента України у Криму Антон Кориневич зазначив, що Україна не має наміру відновлювати постачання води у Крим до деокупації півострова.
11 лютого Арахамія припустив відновлення постачання води у Крим в обмін на деокупацію Донбасу.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров порівняв це зі здаванням усіх українців півострова.