Кремль відмовився розглядати звернення "Яблока" про помилування Сенцова – прес-служба партії
Адміністрація президента РФ стверджує, що процедура помилування має починатися з особистого звернення засудженого. Так Кремль знімає із себе відповідальність у питанні звільнення кримського режисера Олега Сенцова, обвинувачення на адресу якого є політично мотивованими, заявили в російській партії "Яблоко".
Президент Росії Володимир Путін не буде розглядати питання про помилування українського режисера Олега Сенцова без його особистого звернення та подання губернатора Ямало-Ненецького автономного округу, де політв'язень відбуває покарання. Отже, Кремль знімає із себе відповідальність за рішення цього найважливішого політичного і гуманітарного питання, заявили в російській партії "Яблоко".
Прес-служба політсили 1 листопада опублікувала відповідь управління президента РФ щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення федерального бюро партії про помилування Сенцова від 28 вересня, коли тривав 139-й день голодування.
"Закликаємо не боятися здійснити цей крок", – ішлося у зверненні.
Представник адміністрації президента РФ заявив, що процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого, який звертається до президента через адміністрацію виправної установи. Надалі клопотання, поряд з іншими матеріалами, спрямовують у комісію з питань помилування на території суб'єкта РФ, де ухвалюють попереднє рішення про доцільність помилування.
"Під час надходження на адресу президента РФ клопотання про помилування засудженого Сенцова і подання губернатора Ямало-Ненецького автономного округу звернення бюро партії "Яблоко" про помилування Сенцова буде долучено до цих матеріалів", – заявили у Кремлі.
"Така відповідь свідчить про те, що президент знімає із себе відповідальність за вирішення дуже важливого політичного і, найголовніше, гуманітарного питання – збереження життя людини, обвинувачення на адресу якої є політично мотивованими", – прокоментувала лист з адміністрації Путіна голова партії "Яблоко" Емілія Слабунова.
Сенцова було засуджено у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні у Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.
14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв'язнів. Себе до цього список він не заніс.
5 жовтня Сенцов повідомив, що через критичний стан здоров'я і патологічні зміни у внутрішніх органах його планували годувати примусово. Тому він був змушений припинити голодування з 6 жовтня. Адвокат політв'язня Дмитро Дінзе заявив, що з режисера "хотіли зробити овоч", якщо він відмовиться вживати їжу.
29 жовтня Сенцов надіслав лист правозахисникам, у якому повідомив про поліпшення самопочуття.