Кримський журналіст Гайворонський має намір подати позов проти РФ у ЄСПЛ на $5 млн
За словами ялтинського блогера та журналіста Євгена Гайворонського, якого "влада" анексованого Криму "депортувала" на материкову Україну, у разі перемоги за позовом проти РФ у Європейському суді з прав людини частину отриманих коштів він має намір віддати дітям, чиї батьки загинули внаслідок бойових дій на Донбасі та анексії РФ Криму.
Ялтинський блогер і журналіст Євген Гайворонський, якого окупаційна влада Криму "депортувала" на материкову Україну, має намір подати позов проти Росії до Європейського суду з прав людини. Про це він сказав в інтерв'ю "Крим.Реалії" 3 січня.
"У мене багато унікальної інформації та знань. Я сподіваюся внести кардинальний перелом у всю цю гібридну війну, щоб ми найближчим часом повернули Крим в Україну. Також я розумію, що в мене є залізні підстави подавати до ЄСПЛ. Я хочу подати позов проти Росії на $5 млн. $4 млн я хочу віддати дітям, батьки яких загинули в АТО (антитерористичній операції на Донбасі. – "ГОРДОН") та через події, пов'язані з Кримом. Далі я хочу видати книгу", – заявив він.
У березні 2019 року російські силовики у Криму затримували блогера за підозрою у вживанні наркотичних засобів. "Суд" у Ялті заарештував його на 12 діб за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 6.9 КпАП Росії (вживання наркотичних речовин без призначення лікаря), і зобов'язав пройти лікування від наркотичної залежності. Гайворонський називав обвинувачення "маячнею".
Після виходу з-під арешту Гайворонський заявляв, що збирається виїхати на материкову частину України.
7 травня російські силовики знову затримали журналіста, після чого запропонували пройти огляд на наркотики. Цього самого дня "Київський райсуд" Сімферополя заарештував журналіста на 10 діб за відмову проходити медобстеження під час його попереднього затримання 26 березня.
22 жовтня його знову затримали. Підконтрольний Росії "Мировий суд Ялти" заарештував його на 15 діб за обвинуваченням в ухиленні від лікування наркозалежності за ст. 6.9.1. російського Кодексу про адмінпорушення. 6 листопада блогер вийшов із-під арешту.
Як пише видання "Крим.Реалії", 31 жовтня Гайворонського обвинуватили в порушенні ч. 3 ст. 20.1 Кодексу про адміністративні правопорушення Росії (образа в інтернеті влади та символів Росії) за пост у соціальній мережі Facebook про президента Росії Володимира Путіна. 12 листопада підконтрольний Росії "міськсуд" Ялти визнав незаконними документи, за якими Гайворонському видали паспорт громадянина Росії. 20 грудня його знову затримали, "суд" ухвалив рішення про "депортацію з території Росії".
В Україну Гайворонського привезли наприкінці грудня. За словами журналіста, йому заборонили в'їзд в Росію.
Гайворонський народився в Донецьку, працював там журналістом. Кілька років тому переїхав до Криму, де спочатку працював прессекретарем у місцевій проросійській громадській організації "Народна єдність" і редактором видання "Евразийский журнал". Тоді він підтримував анексію і політику президента РФ Володимира Путіна. Деякий час Гайворонський був кореспондентом кримської редакції російського видання "Комсомольская правда", а потім змінив позицію і став співпрацювати з опозиційним виданням "Примечания".