Кримськотатарський активіст Чапух перебуває у задовільному стані – адвокат

У Чапуха проблеми зі шлунком
Фото: radiosvoboda.org

Фігурант "справи Веджіє Кашки" Асан Чапух перебуватиме під наглядом лікарів 10 днів, повідомив його адвокат Айдер Азаматов.

Фігурант "справи Веджіє Кашки", кримськотатарський активіст Асан Чапух перебуває у задовільному стані. Про це 8 січня розповів адвокат Айдер Азаматов після відвідування свого підзахисного у міськлікарні №6 Сімферополя, повідомляє "Крим.Реалії".

Він зазначив, що Чапуху знадобилася термінова госпіталізація у момент гострого нападу гастриту. Він перебуватиме під наглядом лікарів 10 днів.

"Причиною того, що йому стало дуже різко погано, послужив гастрит, який розвинувся після того, як Асан Чапух почав приймати ліки, прописані після виходу із СІЗО. Зараз він почувається краще, лежить під крапельницею, два дні нічого не їв, перебуває на строгій дієті", – розповів Азаматов.

Адвокат повідомив, що на 9 січня призначено судове засідання у "Київському райсуді" Сімферополя у справі його підзахисного, яку, найімовірніше, перенесуть через хворобу Чапуха.

23 листопада 2017 року російські силовики затримали в Сімферополі активістів Бекіра Дегерменджі, Казіма Аметова, Асана Чапуха і Руслана Трубача. Їх обвинуватили у вимаганні.

Головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва розповідала, що громадянин Туреччини позичив $7 тис. у родичів ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки і відмовився їх повертати.

"Історія неприємна: турок втерся в довіру до сім'ї Веджіє, позичив гроші і відмовлявся повертати. Активісти вирішили втрутитися в ситуацію з поваги до ветерана національного руху", – зазначила Мусаєва.

Під час затримання активістів Кашці стало погано, 82-річна жінка померла.

Усі затримані, крім Чапуха, перебувають під вартою. Його 10 жовтня 2018 року відпустили під домашній арешт у зв'язку з критичним станом здоров'я.

Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.

Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch. У квітні 2016 року міністерство юстиції РФ занесло Меджліс кримськотатарського народу до переліку заборонених організацій.