Кулеба про поточну сесію ПАРЄ: Режисери "рашен камбека", які раніше залишалися за лаштунками, виходять на світло
Постійний представник України у Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що ситуація, яка склалася у ПАРЄ, складна як ніколи.
Заява президента Чехії Мілоша Земана у Страсбурзі покликана мобілізувати людей, які ще не визначилися щодо повернення у Парламентську асамблею Ради Європи росіян. Про це у своєму Facebook написав постійний представник України у Раді Європи Дмитро Кулеба.
"Цю сесію ПАРЄ конструювали під агітацію за повернення росіян. Режисери "рашен камбека", які раніше трималися за лаштунками, виходять на світло. Ризикують, але гра того варта. Земан не один із них. Він завжди був за Росію. Сьогодні він був просто артистом, якого вивели на авансцену, щоб створити правильну атмосферу і мобілізувати людей, які ще не визначилися щодо повернення росіян", – написав Кулеба.
Він наголосив, що "Крим не продається". Дипломат додав, що люди, які стоять за виступом Земана, відомі.
"Але головне у цій грі не артист, а режисери. Ми їх знаємо. Вони знають, що ми їх знаємо. Вони завдають своїх ударів. Ми – своїх. Під час зустрічей у коридорах ми посміхаємося один одному. Ситуація складна як ніколи. Ставки підняті до максимуму. Гра триває", – заявив постпред України у Раді Європи.
10 жовтня Земан у Парламентській асамблеї Ради Європи заявив, що вважає анексію українського Криму Росією "завершеною справою". "На мою думку, буде якась компенсація для України – або у фінансовій формі, або нафтою і газом", – заявив чеський лідер. Він також закликав зняти санкції Євросоюзу із Російської Федерації.
Земана було обрано президентом Чехії у 2013 році. Він відомий своїми проросійськими поглядами і симпатією до президента РФ Володимира Путіна. Політик виступав за скасування або пом'якшення санкцій проти Росії і заявляв, що Крим не може бути повернуто Україні.
У вересні Земан зазначив, що "із радістю" прийняв пропозицію Путіна відвідати РФ і вважає це "винагородою".
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Нині між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострів. Після анексії Криму у 2014 році на Донбасі почався збройний конфлікт.