Лавров вважає безперспективною ідею глави МЗС Німеччини розширити мандат місії ОБСЄ на Азовське море

Лавров заявив, що мандат ОБСЄ поширюється тільки на сухопутну територію України
Фото: EPA

На думку міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, в Азовському морі жодних спостережень і посередників не потрібно.

Пропозиція міністра закордонних справ Німеччини Гайко Мааса про розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на Азовське море є безперспективною, вважає міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Про це він заявив 7 грудня на прес-конференції в Мілані, повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".

"Так, він це питання порушував на нашій зустрічі. Порушував низку інших ідей, і я йому пояснив безперспективність таких ініціатив... Жодних спостережень, жодних посередників ні в Азовському морі, ні в Керченській протоці не потрібно. Потрібно суворо виконувати правила безпеки під час проходження Керченської протоки", – сказав Лавров.

За його словами, мандат ОБСЄ поширюється тільки на сухопутну територію України.

25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення. Їх заарештували й утримують у московських слідчих ізоляторах.

Адвокат Микола Полозов повідомив, що всім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.

США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив занепокоєність застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.

СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.