Мей закликала до посилення санкцій проти Росії через захоплення українських кораблів
Британія завжди була "в авангарді" європейських країн у питанні посилення санкційного режиму через поведінку Росії, заявила прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей, виступаючи 3 грудня в Палаті громад.
Лондон вважає необхідним посилити санкції щодо Росії через захоплення українських кораблів у Керченській протоці. Про це заявила прем'єр-міністр країни Тереза Мей, виступаючи 3 грудня в Палаті громад. Її виступ транслювали на Parliamentlive.tv.
Мей зазначила, що Британія завжди була "в авангарді" європейських країн у питанні посилення санкційного режиму у зв'язку з поведінкою Росії.
"Це не єдиний приклад агресивної поведінки Росії. Їм треба звільнити ці кораблі й моряків, потрібно піти на деескалацію ситуації", – заявила британський прем'єр.
У Державному департаменті США 3 грудня заявили, що агресія Росії біля Керченської протоки неприйнятна, водночас Сполучені Штати і далі підтримують територіальну цілісність України. Офіційний представник Держдепу наголосив, що Вашингтон закличе європейських союзників "проявити лідерство", тоді як США очікують від Європи більше зусиль у протистоянні агресії Росії.
3 грудня парламент Естонії ухвалив декларацію на підтримку України після прямої агресії РФ у Чорному морі.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення.
ФСБ порушила проти українських військових кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу РФ про незаконне перетинання державного кордону. 27-го і 28 листопада "суди" в Керчі та Сімферополі ухвалили рішення взяти під варту українських моряків строком на два місяці.
30 листопада "уповноважений із прав людини" в анексованому Криму Людмила Лубіна заявила, що всіх українських моряків перевезли до Москви. Трьох моряків помістили до лікарні СІЗО "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Адвокат Микола Полозов повідомив, що 24 морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.
США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив занепокоєність застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.
26 листопада Верховна Рада підтримала указ президента України Петра Порошенка про введення воєнного стану в 10 областях на 30 діб. Воєнний стан запроваджено в Україні з 14.00 26 листопада до 14.00 26 грудня 2018 року.