Новіков: За спостереженнями мого підзахисного, по українських кораблях випустили майже 1200 снарядів
Командир катера "Бердянськ" Роман Мокряк ухвалив рішення здаватися після того, як троє членів екіпажу дістали серйозні поранення, повідомив його адвокат Ілля Новіков.
Унаслідок обстрілу РФ у районі Керченської протоки українських військових кораблів ніхто не загинув лише за щасливим збігом обставин. Таку думку 4 січня висловив адвокат командира захопленого Росією катера "Бердянськ" Романа Мокряка Ілля Новіков в ефірі радіостанції "Эхо Москвы".
"Стріляли з великокаліберної гармати. За спостереженнями мого підзахисного Романа Мокряка, було витрачено майже 1200 снарядів. Вони дивом не загинули. Стріляв прикордонний корабель "Изумруд", – розповів він.
Новіков зазначив, що українські кораблі почали розходитися, щоб вийти з-під обстрілу.
"У підсумку "Изумруд" пішов за катером "Бердянськ", на якому перебував Роман. У них влучили чотири рази. Щонайменше чотири рази. Це те, що помітив екіпаж. Можливо, зараз буде проведено експертизу цього корабля і ми дізнаємося, що було більше влучень. Але чотири вони зафіксували самі. Із них два були безпечні, а два небезпечні", – повідомив адвокат.
Одне з влучень призвело до поранення трьох членів екіпажу.
"Усередину снаряд не залетів випадково. Там броня, по-перше, була. По-друге, він натрапив на певну технологічну залізяку, яка там була. Фактично, одержані ними поранення – це їм власною бронею посікло ноги. Пройшла така хвиля осколків низом, хто сидів найближче від усіх, найбільше постраждав", – зазначив Новіков.
Він додав, що перебування постраждалих моряків у "Матросской тишине" є непрямим визнанням російських тюремників, що завдані українцям поранення доволі серйозні.
"Уважається, що в СІЗО "Лефортово" менш якісна медсанчастина, ніж у "Матросской тишине", – розповів адвокат.
Після поранення членів екіпажу командир катера ухвалив рішення здаватися, розповів Новіков.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає їх негайного звільнення.
США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО й ОБСЄ.