Окупанти у Криму хочуть примусово вилучити в українців 10 тис. ділянок – Мінреінтеграції
Окупаційна влада у Криму збирається примусово вилучити земельні ділянки громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, якщо власники не змінять громадянства на російське або не переоформлять майна на російські компанії, зазначили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Російська окупаційна адміністрація планує примусово вилучити 9,75 тис. земельних ділянок, що межують із Херсонською областю або розташовані у прибережних районах тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Про це 16 квітня повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
"У такий спосіб окупаційна влада збирається поширити на Крим і Севастополь дію указу президента РФ [Володимира Путіна] від 9 січня 2011 року, яким визначається статус земель у прикордонних районах. Земельні ділянки громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства будуть "викуплені" у примусовому порядку або вилучені, якщо власники не змінять громадянство на російське або не переоформлять майно на російські компанії", – зазначають у міністерстві.
Віцепрем'єр-міністр України Олексій Резніков заявив, що такі дії порушують міжнародне право і фактично є експропріацією, яку забороняють міжнародні договори з РФ. Крім того, вони також порушують положення "Конвенції про захист прав людини й основних свобод" на повагу до своєї власності, додав віцепрем'єр.
У Мінреінтеграції вважають, що під приводом поширення цього указу Путіна на Крим окупанти можуть намагатися вилучити майно в усіх, хто не згоден із російськими порядками. Зокрема, це може стати засобом тиску на кримських татар, щоб заблокувати акції солідарності й пам'яті жертв примусової депортації, зазначили в міністерстві.
"Я закликаю всіх громадян України в тимчасово окупованому Криму опиратися свавіллю з боку окупаційної влади. Надавайте всю інформацію про спроби вилучення вашої землі. Усі випадки порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях будуть зафіксовані і стануть основою для реагування відповідних державних органів", – підкреслив Резніков.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.