Окупаційна адміністрація Криму приховує реальну ситуацію із захворюваністю на COVID-19 – Денісова
За офіційними даними, в анексованому Криму налічується 29 випадків коронавірусної хвороби. Українська омбудсменка Людмила Денісова стверджує, що ці цифри не відповідають дійсності, а медичні установи Криму не готові до боротьби з пандемією.
Окупаційна влада Криму приховує реальну картину із захворюваністю на COVID-19 на півострові, про це 10 квітня написала в Telegram уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Окупанти стверджують, що під медичним контролем у Криму і Севастополі перебуває понад 3500 осіб, водночас підтверджено приблизно 30 випадків захворювання. Денісова вважає, що насправді епідситуація в регіоні загострюється.
"Після того як 8 квітня у пацієнта лікарні міста Армянська підтверджено захворювання на COVID-19, увесь медичний персонал та пацієнтів відправлено на карантин. 9 квітня аналогічна ситуація відбулася у Севастопольській міській лікарні № 3. На сьогодні більшості осіб, що контактували із хворими в цих лікарнях, не проведено тест на COVID-19. До того ж, медичні заклади на цій території не готові до боротьби з пандемією", – заявила українська омбудсменка.
До ранку 11 квітня в анексованому Криму офіційно було виявлено 29 випадків коронавірусної інфекції, у Севастополі – шість, пише проєкт "Крим.Реалії". "Влада" півострова в березні повідомляла про незвичайно велику кількість пацієнтів із діагнозом "пневмонія".
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.