Окупаційна влада РФ запропонувала смертельно хворій матері Чийгоза приїхати в СІЗО, щоб побачити сина – Полозов
Представник омбудсмена РФ Тетяни Москалькової у Криму повідомила, що побачення заступника голови кримськотатарського Меджлісу Ахтема Чийгоза з його матір'ю нададуть, якщо її привезуть у Сімферополь.
Представники окупаційної влади РФ у Криму погодилися надати заарештованому заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу побачення з важкохворою матір'ю, якщо ту привезуть на машині швидкої допомоги в Сімферополь. Про це у Facebook повідомив адвокат Чийгоза Микола Полозов.
"Сьогодні мені зателефонувала уповноважена з прав людини в Криму Людмила Лубіна за дорученням омбудсмена Росії Тетяни Москалькової і повідомила про те, що побачення може бути надано, але за умови, якщо хвору матір Чийгоза привезуть... у слідчий ізолятор", – розповів він.
Адвокат додав, що з аналогічною пропозицією з'явився представник МЗС РФ до місця проживання матері Чийгоза. Він зазначив, що це рішення нічим не відрізняється від постанови, яку ухвалив суд на окупованому півострові.
"Це рішення таке ж безпринципне, абсолютно таке ж блюзнірське і негуманне. Ці люди не розуміють, що мати Чийгоза зараз не здатна вставати з ліжка і будь-яке транспортування може вбити її. Ми докладаємо зусилля, щоб добитися для Чийгоза виконання його священного права попрощатися зі своєю матір'ю. Я закликаю омбудсмена Тетяну Москалькову, Михайла Федотова, голову Ради з прав людини негайно втрутитися в цю ситуацію. Те, що зараз відбувається, іншими словами як знущання, назвати неможливо", – підкреслив адвокат.
Полозов додав, що МЗС України докладає величезних зусиль в цьому напрямі.
"Я закликаю Управління верховного комісаріату ООН із прав людини негайно втрутитися. Я закликаю ОБСЄ негайно втрутитися", – заявив він.
15 червня Полозов повідомив, що "російські судді в Криму категорично відмовляються дозволити Чийгозу попрощатися з матір'ю при смерті".
Чийгоза було затримано в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Йому інкримінують організацію масових заворушень.
Із 29 січня 2015 року Чийгоза утримують у Сімферопольському СІЗО. Водночас суди окупаційної влади неодноразово продовжували термін його утримання під вартою.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.