Олег Винник: Коли кричиш "Наш Крим", а він не наш... Є факт. І ми будемо всі кричати, що наш?
На думку українського співака Олега Винника, говорити про те, чий Крим, наразі "не потрібно", бо це "нічого не дає".
Український співак Олег Винник у коментарі програмі "Факти" на ICTV 27 вересня не зміг дати однозначної відповіді про належність анексованого Росією Криму.
Винника попросили прокоментувати участь у проєкті "#всеммир", запущеному російською групою "Мир 519". У ньому також брали участь деякі російські зірки, серед яких були ті, хто підтримував анексію Криму.
За словами співака, йому "образливо через те, як люди реагують на його вчинок". Він сказав, що брав участь у флешмобі до Дня миру і не знав повного списку його учасників.
"Що стосується використання мого відео у кліпі гурту "Мир 519" – я про це взагалі не знаю. Це не моя справа. Я про це ні з ким не домовлявся, і моє ім'я використано без мого відома... Розумієте, такі речі, коли ми сьогодні робимо величезний акцент "Росія – Україна", це заважає справам мирним. Мені здається, ми маємо думати про мир сьогодні, а не шукати якісь підводні камені, засуджувати когось", – заявив він.
За словами Винника, важливі вчинки, і на них варто звертати увагу передусім.
"Що стосується запитань Криму і таке інше, можливо, сьогодні потрібно подивитися на справу і на те, що сьогодні ми маємо, – це горе велике, – по-іншому. Я не буду нічого ділити і казати, чий Крим. Мені здається, сьогодні взагалі про це говорити не те, щоб... Я б сказав, не потрібно. Це нічого не дає. Коли ти кричиш "Наш Крим", а він не наш на сьогоднішній день... Маємо те, що маємо, правильно? Є факт. І ми будемо всі кричати, що наш? Чому ж? Ми нічого не вирішуємо. І, якщо бути конкретно відвертим, за Крим не вмер ні один солдат, не загинув. Ні один. Що дорожче – Крим чи Донбас? Чи Україна? Чому ми ділимо? Чому ставимо акценти на якісь речі? Я не вважаю, що Крим забрали і він дорожчий за все інше – за життя, долі наших людей, українців, співвітчизників. Десятки тисяч людей загинули в цій незрозумілій війні, як на мене, яка називається АТО", – заявив артист.
Водночас він запевнив, що не має наміру давати концерти в Росії.
18 березня 2014 року російські військові вбили прапорщика української військової частини в Криму Сергія Кокуріна під час штурму 13-го фотограмметричного центру в Сімферополі, пише "Крим.Реалії".
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар. За даними української омбудсменки Людмили Денісової, у РФ і в тимчасово окупованому Криму незаконно утримують 113 українців.