П'ятеро фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір" потребують термінової госпіталізації – адвокат

Заарештованим кримським татарам необхідна медична допомога
Фото: pixabay.com

Негайного лікування потребують фігуранти другої сімферопольської справи "Хізб ут-Тахрір" Сервет Газієв, Джеміль Гафаров, Шабан Умеров, Енвер Омеров і Асан Яніков, зазначив адвокат Назім Шейхмамбетов.

П'ятеро кримських татар, яких окупаційна влада Криму заарештувала у так званій справі "Хізб ут-Тахрір", потребують термінової госпіталізації. Про це 30 листопада в Євпаторії заявив на зустрічі з активістами адвокат Назім Шейхмамбетов, інформують "Крим.Реалії".

За його словами, йдеться про фігурантів другої сімферопольської "справи "Хізб ут-Тахрір" Сервета Газієва, Джеміля Гафарова, Шабана Умерова, Енвера Омерова та Асана Янікова.

Умеров скаржиться на болі і печіння в ділянці серця. Виміряти у нього артеріальний тиск, щоб зрозуміти, які ліки йому потрібні, можливості немає, зазначає адвокат.

Газієв страждає від болів у ділянці кишечника, серця і в нозі, у нього підвищений артеріальний тиск.

Омеров потребує термінової операції, він приймає отримані від родичів ліки.

У Янікова – кишкова непрохідність, проблеми із серцем і монетоподібна екзема.

Гафарову необхідне очищення крові або заміна нирки, його турбує подагра. Шейхмамбетов стверджує, що в разі ненадання своєчасної допомоги Гафаров може померти.

5 листопада уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що Гафарова утримують у СІЗО в Ростовській області, а Омерова та Янікова – на окупованому півострові.

Адвокат зазначив, що стан заарештованих кримських татар погіршився після неодноразового перевезення з місця на місце.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар. Їх затримують за підозрою в участі в "Хізб ут-Тахрір". Це міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено. У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.