ПАРЄ ухвалила резолюцію у зв'язку із захопленням українських кораблів у районі Керченської протоки
103 депутати Парламентської асамблеї Ради Європи підтримали резолюцію щодо ескалації напруженості в Керченській протоці.
Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про загострення в Азовському морі й Керченській протоці. За неї проголосувало 103 парламентарії. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Три депутати проголосували проти, 16 утрималися.
Доповідачем щодо резолюції був німецький депутат Андреас Нік. Під час дебатів проти ухвалення резолюції виступили парламентарії від Словаччини та Сербії.
Обговорюючи поправки до резолюції, було ухвалено рішення не згадувати стосовно захоплених російськими силовиками українських моряків термін "військовополонені", однак визнати, що українці підпадають під дію міжнародного гуманітарного права, включно з Женевською конвенцією.
Глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв під час свого виступу в дебатах заявив, що в залі присутні двоє родичів полонених моряків.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ.
15–16 січня 2019 року Лефортовський суд Москви продовжив 21 моряку строк тримання під вартою до 24 квітня, ще трьом – до 26 квітня.
Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає їх негайного звільнення.
Сьогодні у Страсбурзі відкрилася зимова сесія ПАРЄ.
Керівний орган ПАРЄ, бюро, схвалив рішення про дебати з ухваленням резолюції щодо наслідків відкритої російської агресії проти України більшістю голосів.