Підтримати затриманих в анексованому Криму активісток до "суду" в Сімферополі прийшли сотні людей
Сьогодні підконтрольний російській окупаційній владі "Київський районний суд" Сімферополя розгляне адміністративні справи кримськотатарських активісток Лутфіє Зудієвої і Муміне Салієвої за статтею про демонстрацію забороненої символіки.
Сьогодні у Криму приблизно 300 людей приїхало до підконтрольного окупаційній владі "Київського райсуду" Сімферополя, щоб підтримати кримськотатарських активісток Лутфіє Зудієву і Муміне Салієву. Про це повідомляє "Крим.Реалії".
Сьогодні "суд" буде розглядати адміністративні справи обох активісток за ст. 20.3 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП) Росії (демонстрація забороненої символіки).
Перше судове засідання було заплановано на 9.30, проте його перенесли на 12.00. Друге засідання заплановано на 14.00.
"Дуже зворушливо, що сьогодні зібралася така кількість і наших сестер, і наших співвітчизників, щоб підтримати наших чудових, відомих у Криму і далеко за його межами правозахисниць та громадських активісток. Незважаючи на те, що процес затягують, команда адвокатів і громадських захисників готова до кінця вистояти і гідно представити їхні інтереси", – заявила адвокат Еміне Авамілєва.
Зудієву затримали в Джанкої 30 травня. Цього самого дня затримали Салієву в Бахчисараї. Остання є дружиною політв'язня Сейрана Салієва, якого було заарештовано в анексованому Криму в жовтні 2018 року. Увечері їх відпустили.
Юрист Ліля Гемеджі сказала в коментарі виданню "ГОРДОН", що в обох жінок по четверо малолітніх дітей. У Салієвої, за словами Гемеджі, одне немовля, ще в однієї дитини – інвалідність.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.