Піонтковський: За сьогоднішнього ставлення Заходу шансів для розширення агресії у Путіна немає. На порядку денному його відступ

Піонтковський: Кремль ніколи не мав ресурсу, а мав нахабність і політичну волю
Фото: politrussia.com

В оточенні президента Володимира Путіна готові піти з Донбасу, якщо Захід заплющить очі на анексію Криму, вважає російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.

Президент Росії Володимир Путін зазнав поразки в Україні, опір якої мобілізував країни Заходу, вважає російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський. Про це він розповів в інтерв'ю "Апострофу".

"Кремль ніколи не мав ресурсу, а мав нахабність і політичну волю. І поки Путіну не опиралися, він цю агресію здійснював. Можливо, Захід мобілізував опір України, у якої виявилася армія (якої не було навесні 2014 року). Путін же перших поразок зазнав саме в Україні. Де зараз "русский мир", де "Новороссия"? Це ж були цілком реальні плани – окупація десятка українських областей", – зазначив політолог.

Він додав, що вся російська "Новороссия" закінчилася захопленням "огризків" Донецької і Луганської областей.

"За сьогоднішнього ставлення Заходу жодних шансів для розширення своєї агресії у Путіна немає. На порядку денному стоїть питання про його відступ. І дуже серйозні процеси відбуваються всередині російської політичної верхівки. Більшість налаштована на те, щоб якось налагодити відносини із Заходом", – наголосив Піонтковський.

Публіцист додав, що розміри активів, які російська верхівка тримає в США, за оцінкою американського Національного бюро економічних розслідувань, становлять $1 трлн, і в Москві думають, як одночасно зберегти гроші на Заході, Донбас із Кримом і владу в РФ.

"Це серйозне і загалом нерозв'язне завдання для Кремля – від чогось доведеться відмовлятися. Судячи з настроїв реалістів, які розуміють, що Путін зарвався, така мрія – вони готові піти з Донбасу, якщо Захід заплющить очі на Крим. Водночас позиція Заходу однозначна – "ми ніколи не визнаємо анексії Криму", – зазначив він.

Політолог нагадав, що США 40 років не визнавали анексії Прибалтики, водночас підтримуючи нормальні відносини з СРСР.

"Вони хотіли б піти з Донбасу, зберігши Крим, і за це вони хочуть, щоб із них зняли санкції, зберігши свій трильйон. Ось така мрія у кремлівських реалістів. Але є і скажені на чолі із самим Путіним, які не готові на цю поступку. Це з одного боку. А з іншого боку, я не впевнений, чи погодиться на це Захід, і впевнений, що на це не погодиться Україна. Тож становище там важке", – підсумував він.

У березні 2014 року Росія анексувала український півострів Крим, а в квітні почала збройний конфлікт на Донбасі. Щодо РФ увели економічні санкції Сполучені Штати, Євросоюз та деякі інші країни навесні 2014 року. Санкційні пакети кілька разів розширювали і посилювали.

2 серпня президент США Дональд Трамп схвалив уведення нових санкцій проти Росії. Перед цим законопроект підтримало дві палати Конгресу: 25 липня – Палата представників (за проголосувало 419 конгресменів, проти – троє, утрималося – 12), 27 липня – Сенат (за було 98 сенаторів, проти – двоє).

Зокрема, закон вимагає від фінансової розвідки Сполучених Штатів протягом 180 днів надати відомості про активи російських політиків і бізнесменів, наближених до Кремля, розміщені на Заході.