"Побиття, удари електричним струмом, удушення". У Криму правоохоронці катують затриманих, щоб вибити свідчення – доповідь ООН
Нікого із силовиків у анексованому Криму не притягали до відповідальності за катування затриманих, ідеться в доповіді ООН.
Співробітники ФСБ РФ та інших правоохоронних органів у анексованому Криму застосовують тортури з метою змусити людей давати свідчення. Про це йдеться в доповіді генерального секретаря ООН із питань Криму, повідомила 13 липня на своїй сторінці у Facebook моніторингова місія ООН із прав людини в Україні.
"З метою примусити давати показання співробітники ФСБ Росії та інших правоохоронних органів у Криму застосовують до жертв побиття, удари електричним струмом і удушення, ідеться в нещодавно опублікованій доповіді генерального секретаря ООН щодо Криму. У жодному випадку катувань і жорстокого поводження, зафіксованих у Криму нашою місією, винні особи не були притягнуті до відповідальності. Суди або повністю ігнорували скарги жертв на тортури і жорстоке поводження, або призначали розслідування, які проводилися формально і були завершені без висунення будь-яких обвинувачень", – ідеться в повідомленні.
Ризик тортур і жорстокого поводження особливо високий у разі довільних арештів і тримання під вартою без зв'язку із зовнішнім світом.
"У задокументованих випадках після надходження потерпілих до Сімферопольського СІЗО або ізоляторів тимчасового тримання медичний персонал зазвичай відмовляв їм у огляді та фіксуванні наявних у них тілесних ушкоджень. Рівень безкарності був таким, що в деяких випадках співробітники ФСБ піддавали жертв жорстокому поводженню на очах у їхніх адвокатів, залучених державою для здійснення захисту за призначенням. Останні не вживали жодних заходів для захисту своїх клієнтів", – зазначили в місії.
Там нагадали, що заборона тортур і жорстокого поводження є абсолютною і не передбачає жодних винятків.
"Ми нагадуємо, що непритягнення до відповідальності за серйозні порушення прав людини продовжує завдавати біль і страждання жертвам", – ідеться в повідомленні моніторингової місії ООН.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
В окупованому Росією Криму за політично мотивованими справами утримують 94 людей, про це 23 червня заявила заступниця постійного представника президента України в АР Крим Таміла Ташева.