Полозов: Нова хвиля затримань і обшуків у Криму є відповіддю Кремля на справедливу критику з боку ООН G

Полозов: Члени ісламських організацій, які дозволені в Україні, в РФ автоматично визнаються злочинцями
Фото: Микола Полозов / Twitter

Уся провина затриманих у Криму людей полягає лише в тому, що вони ходять до мечеті та нелояльні до РФ, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат Микола Полозов.

Доки Захід не почне чинити тиску на російську владу, доти Москва вдаватиметься до репресій в окупованому Криму. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив адвокат Микола Полозов, коментуючи обшуки та затримання кримських татар, що відбулись на півострові.

"У Криму тривають систематичні репресії проти кримських татар. Ми бачили реакцію Кремля на доповідь управління верховного комісаріату ООН з прав людини, яка стосувалась окупованого Криму. Ми дізналися про жорсткі вироки Чийгозу та Умерову (заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров."ГОРДОН"). Нова хвиля затримань і обшуків у Криму є відповіддю Кремля на справедливу критику з боку ООН. Репресії у Криму триватимуть. Для протидії цьому потрібна консолідована позиція Заходу, тиск на Москву та застосування апарату санкцій. Потрібно вимагати звільнення українських політв'язнів у Криму незалежно від їхньої національності", – зазначив Полозов.

За його словами, покараними можуть стати люди, що не причетні до ісламських організацій.

"Це все фабрикування ФСБ. Членів ісламських організацій, які дозволені в Україні, в РФ автоматично визнають злочинцями. Зараз це стосується і Криму. На мій погляд, ФСБ намагається розігрувати якусь ісламську карту, щоб у них були підстави для продовження репресій. Тобто свої дії вони будуть пояснювати нібито загрозою тероризму, екстремізму тощо. Причому покарані можуть бути випадкові люди, які не мають жодного стосунку до ісламських організацій. Вся їхня провина полягає лише в тому, що вони ходять до мечеті та нелояльні до РФ", – наголосив адвокат.

На його думку, російські силовики чинитимуть тиск на затриманих кримських татар.

"Схема відпрацьована. Тому, думаю, затриманих візьмуть під варту. Найімовірніше, на них чинитимуть тиск, щоб вони визнали свою провину. Не виключено також, що знайдуть якогось провокатора, який почне стверджувати: мовляв, я знайомий із затриманими та знаю, що збиралися вчинити ті чи інші дії. Сам провокатор уникне відповідальності, а їх посадять. Жодного розгляду немає, це все інсценування. Усі ці дії не мають жодного стосунку до реального життя", – резюмував Полозов.

2 жовтня в Криму обшукали і затримали щонайменше чотирьох кримських татар – Талята Абдурахманова, Рената Сулейманова, Арсена Кубедінова і Сейрана Мустафаєва.

"Управління Федеральної служби безпеки РФ у Криму і Севастополі" повідомило про припинення діяльності членів міжнародної релігійної організації "Таблігі Джамаат", яку визнано екстремістською в Росії. Затримання відбулись у Сімферополі, Сімферопольському та Білогірському районах.

У Міністерстві закордонних справ України вимагали припинити дискримінацію кримських татар окупаційною владою Криму.

В опублікованій 25 вересня доповіді ООН констатують, що під час окупації Росією Криму зафіксовано довільні арешти, насильство, жорстоке поводження із людьми, тортури та щонайменше одну позасудову розправу. 10 осіб за час окупації зникли безвісти.

19 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про порушення прав людини на окупованому півострові.

Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнає Україна та більшість країн світу.