Порошенко про повернення Криму Росією: Злодій іноді викидає вкрадене, коли воно починає йому пекти. Ми маємо зробити так, щоб йому запекло
Українська влада використовує інструменти міжнародного права, санкції, міжнародні суди, різні платформи і моніторингові механізми, щоб вплинути на РФ у питанні повернення окупованого Криму, зазначив президент України Петро Порошенко.
Росія не збирається повертати Україні анексований Крим. Про це заявив президент України Петро Порошенко 7 вересня під час виступу зі щорічним посланням у Верховній Раді України, повідомляє прес-служба глави держави.
"Чи можемо ми відбити Крим у Росії силою? Реалістично – ні. Чи піде вона звідти сама? На жаль, ні. Але ми можемо створити умови, коли Крим стане для Москви непідйомним тягарем. Так, злодій іноді викидає вкрадене, коли воно починає йому пекти. Ми маємо створити всі умови, щоб йому запекло", – сказав Порошенко.
Він зазначив, що українська влада використовує інструменти міжнародного права, санкції, міжнародні суди, різні платформи і моніторингові механізми, щоб вплинути на РФ у питанні повернення окупованого Криму.
"Ми змусимо Росію відповідати мовою права за свої дії на території України. Перші слухання в Міжнародному суді ООН продемонстрували, що справи є надзвичайно важкими і комплексними. Україна є піонером, і ніколи до цього практики такої не було, але ми її започаткували. Росія буде відповідати. Ми на правильному шляху", – заявив Порошенко.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
19 квітня Міжнародний суд ООН відмовив Україні у тимчасових заходи проти Росії за Конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму. Водночас суд у Гаазі погодився запровадити заходи за позовом України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму.
Суд зобов'язав РФ утриматися від обмежень прав кримських татар на представництво своїх інтересів (мова йде зокрема про необхідність забезпечити діяльність Меджлісу), а також відновити освітній процес українською мовою.