Пристайко заявив, що питання Криму й Донбасу треба розв'язувати в межах різних механізмів
Способів розв'язання питання окупованого Криму поки не погодили, заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.
Питання деокупації Криму й Донбасу треба розв'язувати в межах різних переговорних механізмів, заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю "Укрінформу", опублікованому 22 грудня.
"Ми турбуємося, що Крим усе ще знаходиться під окупацією і шлях виходу із цього не погоджено. Тому ми беремося за будь-які можливості, зокрема ті, що є в "Мінську". Але я згоден, що це і без того ускладнює нескінченно складні переговори в Мінську. Якщо бути прагматичним, то питання сходу треба вирішити тими механізмами, які спеціально сфокусовані на сході. Кримські проблеми – іншими механізмами", – заявив Пристайко.
Він підкреслив, що стосовно кримського питання теж є механізми.
"Просто той, який застосовується щодо сходу, так званий мінський процес, на мою думку, слід залишати в такому стані, як він є. Переговори й без того непрості", – додав міністр закордонних справ України.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини й Росії.
9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Він тривав приблизно вісім годин. У межах саміту лідери держав провели двосторонні переговори, зокрема відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського та російського лідера Володимира Путіна. Сторони домовилися до кінця року погодити повне припинення вогню й обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх", обговорили розширення мандата спостережної місії ОБСЄ і анонсували новий саміт "Нормандської четвірки" за чотири місяці.