Путін схвалив списання боргів кримчан в українських банках

Українські банки почали йти з Криму відразу після незаконного референдуму про приєднання півострова до РФ
Фото: EPA

Закон, який підписав президент Росії Володимир Путін, наділяє позичальника правом звернутися до Фонду захисту вкладників, який може ухвалити рішення аж до списання боргу перед фінустановою.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про погашення боргів жителів анексованого Криму перед українськими банками. Про це 31 липня повідомили на сайті Кремля.

Зокрема закон наділяє позичальника правом звернутися у Фонд захисту вкладників (ФЗВ), започаткований Агентством зі страхування внесків (АСВ), із повідомленням про відмову від взаємодії з особою, яка має право вимагати погашення заборгованості. Водночас розширюються можливості Фонду щодо реструктуризації заборгованості позичальника.

"Позичальник також має право звернутися з проханням про реструктуризацію боргу. Наглядова рада ФЗВ може ухвалити рішення аж до списання боргу, якщо для цього є підстави", – ідеться в повідомленні.

Для здійснення діяльності фонду АСВ перерахують 1,5 млрд рублів (645 млн грн).

"Глава" окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов зазначав, що закон дасть змогу обнуляти кредити до 5 млн рублів (2,15 млн грн), узяті в українських банках юридичними і фізичними особами, повідомляє "РИА Новости".

Отже, усі виконавчі провадження щодо кримських позичальників, чиї кредити не перевищують цієї суми, буде припинено, а всі арешти має бути знято протягом 90 днів.

Українські банки почали йти з Криму відразу після незаконного референдуму про приєднання півострова до Росії, проведеного 16 березня 2014 року.

Національний банк України постановою №699 заборонив на території материкової України кредитні та депозитні операції у російських рублях і зобов'язав українські банки закрити рахунки юридичних осіб у Криму. Але 3 листопада 2014 року НБУ дозволив банкам установлювати кореспондентські відносини з банками Криму з метою погашення зобов'язань жителів півострова за кредитними договорами у гривнях перед уповноваженими банками.