Родичі полонених моряків у Москві зустрілися з українськими консулами

Близькі моряків приїхали в Москву для участі в судових засіданнях
Фото: Людмила Денісова / Facebook
Українські дипломати розповіли родичам полонених українських моряків, які прибули до Москви для участі в судових засіданнях, останню інформацію про стан їхнього здоров'я і перебіг справ.

Сьогодні в посольстві України в Москві відбулася зустріч українських консулів із родичами полонених українських моряків. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона підкреслила, що вже прибула в РФ для участі в судових засіданнях щодо продовження запобіжного заходу українським військовополоненим морякам, які відбудуться в Лефортовському суді 17 квітня.

"Сьогодні в посольстві України в Москві ми разом із родичами хлопців провели організаційну зустріч із консульськими працівниками посольства України. Вони поінформували щодо останньої інформації про стан військовополонених. За їхніми словами, хлопці перебувають у гарному настрої та очікують на звільнення", – написала Денісова.

Омбудсмен зазначила, що близькі попросили передати від себе продукти і речі для моряків.

"Уже завтра закуплене буде передано нашим морякам до Лефортовського СІЗО", – додала вона.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".

Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.

Адвокат Микола Полозов сьогодні повідомив, що термін попереднього розслідування стосовно полонених продовжено на три місяці.