Росія незаконно видобула з українських родовищ у Чорному морі 9,2 млрд м³ газу – "Чорноморнафтогаз"

Нєжнова: Росія досі видобуває газ у Чорному морі
Фото: EPA

Росія досі видобуває газ на захоплених під час анексії Криму українських родовищах у Чорному морі, заявила генеральний директор "Чорноморнафтогазу" Світлана Нєжнова.

Росія незаконно видобула понад 9 млрд м&³3; газу на захоплених у Чорному морі українських вишках. Про це в коментарі "Крим.Реалії" заявила гендиректор "Чорноморнафтогазу" Світлана Нєжнова.

"Росія досі видобуває газ. І на сьогоднішній день Росія нелегітимно з усіх родовищ, які належать Україні, уже видобула 9,2 млрд м&³3; [газу]. Коли я бачила наші бурові "Петро Годованець" та "Україна", на них зафарбували назви. Візуально бурові вишки в дуже поганому стані порівняно з тим, як вони виглядали 2014 року. Росіяни не вкладають у родовища, в обладнання – усе працює на виснаження", – сказала вона.

"Крим.Реалії" зазначає, що на сьогодні РФ використовує дев'ять газових родовищ "Чорноморнафтогазу".

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

20 вересня 2017 року НАК "Нафтогаз України" та шість її дочірніх компаній, серед яких "Чорноморнафтогаз", подали у трибунал при постійній палаті Третейського суду в Гаазі позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних захопленням Російською Федерацією активів групи в Автономній Республіці Крим. У компанії оцінили збитки через захоплення Росією активів у Криму у сумі $5 млрд.

1 березня 2019 року арбітраж у Гаазі підтвердив провину Росії у втраті НАК "Нафтогаз України" своїх активів у Криму. Виконавчий директор компанії Юрій Вітренко заявив, що наступний крок – рішення арбітражу про компенсацію за втрату цих активів. Сума, яку вимагає "Нафтогаз", становить приблизно $8 млрд із відсотками. Нєжнова заявляла, що Гаазький арбітраж може протягом 1,5 року підраховувати збитки.