Сенцов у колонії може користуватися телефоном не частіше ніж раз на місяць і читає старі газети – російська правозахисниця
Російська правозахисниця Тетяна Щур розповіла про умови утримання в російській колонії засудженого в РФ українського режисера Олега Сенцова.
Засудженому в РФ українському режисерові не віддали дисків із фільмами, які йому надіслали колеги-кінематографісти. Про це в коментарі агентству "Укрінформ" розповіла російська правозахисниця Тетяна Щур.
Спочатку співробітники Федеральної служби виконання покарань передали фільми для проходження цензури, а потім, відповідаючи на скаргу правозахисників, повідомили, що передавати диски Сенцову заборонили, тому що це не дозволено режимом тримання. Це дозволяють тільки засудженим на полегшених умовах утримання, у Сенцова вони загальні.
"Із листів, отриманих від Олега Сенцова разом з [правозахисником] Миколою Щуром останнім часом, можу розповісти докладніше про умови його утримання. Умови типові, загін приблизно такий же, як і в [політв'язня Олександра] Кольченка (двоярусні ліжка, близько 70 осіб, точної кількості Олег не називає), є кімната для прийому їжі з холодильником, столом і полицями для продуктів, електричним чайником. Є "червоний куток" із телевізором, який можна дивитися за розкладом", – розповіла Щур.
Сенцов може користуватися телефоном не частіше, ніж раз на місяць. Кількість дзвінків не обмежена, однак на дзвінки велика черга. Сам Сенцов каже, що в інших загонах люди можуть телефонувати не частіше, ніж раз на два-три місяці.
Режисер також розповів, що газети до нього йдуть із запізненням приблизно на місяць.
Правозахисниця уточнила, що останній лист від Сенцова датовано 24 грудня.
"У ньому Олег ще раз дякує за посилку, яку йому вручили через місяць затримки після того, як ми звернулися зі скаргами до таких інстанцій: начальник колонії, начальник УФСВП по Ямало-Ненецькому автономному округу, прокуратура з нагляду ЯНАО, Генпрокуратура РФ, ФСВП Росії, сайт президента РФ. Оскільки саме цими днями сестра Олега Наталія Каплан перебувала у Страсбурзі, то ситуацію з неврученням посилки і недопуском до магазину протягом двох місяців після припинення голодування вона часто озвучувала. Посилку вручили якраз напередодні вручення премії Європарламенту", – додала Щур.
Сенцова було засуджено в РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв та незаконному зберіганні вогнепальної зброї і боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.
14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв'язнів. Себе до цього списку він не заніс.
5 жовтня Сенцов повідомив, що у зв'язку з критичним станом здоров'я і патологічними змінами у внутрішніх органах його планували годувати примусово, тому він змушений припинити голодування. Адвокат політв'язня Дмитро Дінзе заявив, що з режисера "хотіли зробити овоч", якщо він не почне вживати їжу.