Siemens заявила, що не буде обслуговувати ввезених до Криму турбін

Компанія створила робочу групу для розслідування інциденту
Фото: EPA

5 липня агентство Reuters із посиланням на анонімні джерела повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. Вони нібито призначені для використання на майбутній електростанції у цьому місті. 6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін на півострів.

Німецька компанія Siemens заявила, що не буде обслуговувати завезених із Росії до Криму турбін, якщо ці дані підтвердяться. Про це йдеться в заяві на сайті компанії.

"Siemens ужила всіх можливих заходів, щоб не допустити такого завезення виробів фірми у підсанкційний Крим, і застосує відповідні оперативні заходи, аби не допустити незаконного використання обладнання, а саме не буде надавати жодних постачань або послуг для монтажу, підтримки роботи і гарантійного обслуговування", – ідеться в повідомленні.

Компанія зазначила, що багато разів попереджала всіх клієнтів виконувати всі експортні обмеження, і підтвердила, що якщо перенаправлення нещодавно закуплених турбін із Росії до Криму дійсно відбулося, це становитиме очевидне порушення контрактних домовленостей.

Наразі компанія перевіряє повідомлення про надходження її турбін до Криму і створила робочу групу, яка має розслідувати обставини інциденту.

5 липня агентство Reuters із посиланням на анонімні джерела повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. Вони нібито призначені для використання на майбутній електростанції у цьому місті.

Зазначали, що турбіни прибули з півострова Тамань (Краснодарський край). Там компанія "Технопромэкспорт" будує електростанцію, де, згідно з контрактом, мають використовувати турбіни Siemens. За даними Reuters, ця ж компанія пов'язана з проектом електростанції в Севастополі, і німецьке обладнання спочатку передбачали використовувати в анексованому Криму.

6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін на півострів.

Росія будує дві електростанції загальною потужністю 940 МВт в анексованому Криму, що має посилити енергонезалежність півострова. Увести одну з них в експлуатацію планували до кінця 2017 року.

Однак будівництво було призупинено через те, що Росія самостійно не виробляє газових турбін великої потужності. Повідомляли, що Москва вела переговори про контракт на постачання до Криму газових турбін з Ірану.

Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектору Криму.