Союзна держава з РФ примушує Лукашенка завжди бути на боці Кремля – білоруський опозиціонер Бондаренко про резолюцію ООН щодо Криму G

Союзна держава з РФ примушує Лукашенка завжди бути на боці Кремля – білоруський опозиціонер Бондаренко про резолюцію ООН щодо Криму
Бондаренко: Територіальна цілісність України – запорука миру в нашому регіоні
Фото: charter97.org

За вказівкою президента Білорусі Олександра Лукашенка білоруські дипломати послідовно голосують проти резолюцій, які підтримують територіальну цілісність України, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" координатор громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Дмитро Бондаренко.

Білорусь проголосувала проти ухвалення Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй резолюції "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів", оскільки президент країни Олександр Лукашенко перебуває під впливом Росії. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив координатор громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Дмитро Бондаренко.

"Із тривогою дивлюся на дії РФ в Україні. Думаю, як і більшість білорусів, я – на боці України. Міжнародні домовленості порушувати не можна. Територіальна цілісність України – запорука миру в нашому регіоні. Але за вказівкою Лукашенка білоруські дипломати послідовно голосують проти резолюцій, які підтримують територіальну цілісність України. На жаль, в українських ЗМІ я бачу інформацію, мовляв, позиція Лукашенка щодо Криму відрізняється від путінської. Але це не так – факти свідчать про протилежне. Потрібно розуміти, що Лукашенко добровільно погодився на "м'яку окупацію" Білорусі Росією – я маю на увазі Союзну державу. Хоча, перебуваючи в Європі, Білорусь якраз має прагнути в ЄС. А Союзна держава з РФ примушує Лукашенка завжди бути на боці Кремля", – підкреслив Бондаренко.

За його словами, українська влада має розуміти, що зараз Білорусь залежить від РФ.

"Лукашенко живе одним днем і не думає про майбутнє. Він знищує білоруську культуру, одержуючи за це якісь подачки від Москви. І мені соромно, що у Білорусі такий правитель. Наша конституція і міжнародний статус країни дають змогу проводити іншу політику. Але для цього потрібно мати характер і мізки. Поки що про нейтралітет Білорусі мова йти не може. По суті, це частина спільної армії з Росією. Україні потрібно розуміти, що зараз Білорусь – це практично частина військової машини РФ", – зазначив Бондаренко.

17 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію Росією Криму і Севастополя. "За" проголосувало 66 країн, "проти" – 19, ще 72 країни утрималися.

25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українців, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії. Україна вважає їх військовополоненими.

США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.