Рада Федерації РФ має намір звернутися до іноземних парламентів та міжнародних організацій через "українську провокацію" в Керченській протоці
У Раді Федерації РФ сподіваються на "рішучий осуд провокаційних дій української влади" в Керченській протоці з боку національних парламентів та міжнародних парламентських організацій.
Рада Федерації РФ збирається закликати парламенти інших країн та міжнародні організації засудити "провокаційні" дії України в Керченській протоці і "подальші кроки Києва". Про це заявив голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов, пише "Интерфакс".
За його словами, "першим адресатом" буде ОБСЄ і Парламентська асамблея ОБСЄ.
Косачов зазначив, що в Росії сподіваються на "рішучий осуд провокаційних дій української влади" з боку національних парламентів та міжнародних парламентських організацій.
Відповідне звернення на засіданні 4 грудня планує ухвалити і Держдума РФ, пише "Интерфакс".
25 листопада РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення.
ФСБ порушила проти українських військових кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу РФ про незаконне перетинання державного кордону. 27-го і 28 листопада "суди" в Керчі та Сімферополі ухвалили рішення взяти під варту українських моряків строком на два місяці.
30 листопада "уповноважений із прав людини" в анексованому Криму Людмила Лубіна заявила, що всіх українських моряків перевезли до Москви. Трьох моряків помістили в лікарню СІЗО "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Адвокат Микола Полозов повідомив, що 24 морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.
США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.
На позачерговому засіданні 26 листопада Верховна Рада 276 голосами затвердила указ президента про введення в Україні воєнного стану у зв'язку із захопленням українських кораблів у Чорному морі і загрозою наземного вторгнення РФ.